Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

UniCredit Bank prodala svou budovu v centru Prahy realitnímu fondu Generali

Ekonomika

  11:03
PRAHA - Banka UniCredit prodává dům na lukrativní adrese v centru Prahy. Novým majitelem šestipatrové kancelářské budovy na náměstí Republiky je realitní fond pojišťovny Generali. Podle zdrojů z nemovitostního trhu by se kupní cena domu o ploše 5500 metrů čtverečních měla pohybovat kolem 790 milionů korun.

Dům na Náměstí Republiky, kde sídlila banka UniCredit. foto: Reprofoto

Jde tedy zhruba o stejnou sumu, za jakou se loni na tomto náměstí podařilo vydražit budovu bývalého kláštera.

Podle mluvčího UniCredit Bank Petra Plocka by její klienti neměli změnu vlastníka vůbec pocítit. Banka totiž v budově zůstane minimálně dalších deset let jako nájemce.

“Veškeré bankovní služby pro retailové a privátní klienty, malé a střední firmy a mezinárodní klientelu budou na pobočce poskytovány ve stejném rozsahu jako doposud,” říká Plocek. UniCredit Bank jinak prodej kancelářské budovy po dohodě s novým vlastníkem komentovat nechce.

Náměstí Republiky patří k nejlukrativnějším lokalitám v Praze. Denně jím projde takřka devadesát tisíc lidí, z čehož přirozeně majitelé budov těží. I proto byli před rokem noví vlastníci místního nákupního centra Palladium ochotni při koupi zaplatit více než 15 miliard korun.

Budova na náměstí Republiky byla poslední, kterou UniCredit Bank v Praze vlastnila. V minulých letech prodala všechny své nemovitosti včetně historické budovy bývalé Živnostenské banky v ulici Na Příkopě. Tu koupil český miliardář Radovan Vítek v roce 2012 za asi 890 milionů korun. Své zaměstnance tak UniCredit sestěhovala do BB Centra v Praze-Michli.

UniCredit Bank není jediným bankovním domem, který se v poslední době zbavuje nemovitostí v Praze. Například Expobank CZ, vlastněná ruským finančníkem Igorem Kimem, koncem loňského roku prodala své sídlo na Malé Straně i kancelářskou budovu na rohu Václavského náměstí a ulice Štěpánská. Dohromady za ně inkasovala zhruba jednu miliardu korun.

Komerční banka zase minulý týden nabídla vybraným investorům svou centrálu v ulici Na Příkopě v centru Prahy. Své zaměstnance přesune Komerční banka po prodeji jednak do nové centrály ve Stodůlkách, jednak do své budovy na Václavském náměstí

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat