Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Úterní LN: ČSSD v rozkladu

Média

  22:32
Předčasné volby vyústily v­ sociálnědemokratické schizma. Favorizované ČSSD, která své prvenství uhájila historicky nejnižším ziskem pro vítěze (20,45 procenta), nadiktoval prezident Miloš Zeman bezprostředně po volbách popravu neúspěšného předsedy.

Sobotka a Hašek při jednání v Poslanecké sněmovně foto: ČTK

Lídr socialistů Bohuslav Sobotka se ovšem roli jediného obětního beránka vzepřel. Ačkoliv ho předsednictvo strany vyloučilo z týmu, který má dohodnout detaily povolební koalice, Sobotka povede paralelně vlastní vyjednávání.

 • Lidové noviny přinášejí ve svém úterním vydání jedenáct stran povolebních analýz, postřehů, grafů i komentářů.
 • Více čtěte v úterním vydání LN

Portrét Tadeusze Mazowieckého

Když polský Sejm jmenoval 24.­srpna 1989 Tadeusze Mazowieckého do funkce premiéra Polské lidové republiky, nejásali jen čeští­ disidenti: za velký úspěch­a povzbuzení to pokládali příslušníci­ opozice ve všech ­zemích sovětského bloku. Nyní, 28. října, Tadeusz Mazowiecki zemřel.

 • Přečtěte si portrét Tadeusze Mazowieckého od Petrušky Šustrové 

Zemřel Lou Reed, hudebník, díky kterému se Havel stal prezidentem

Smrt si pro Loua Reeda přišla v sunday morning, v čase nedělního rána, stylově ve shodě s názvem jeho písně pro Velvet Underground. Zpráva o tom, že jedna z nejvýznamnějších a nejoriginálnějších osobností rockové éry už nežije, záhy spojila svět. Reedův styl po léta zasahuje příznivce jak syrové rock’n’rollové energie, tak poezie; bytosti z temných okrajů i ty, kdo jejich existenci reflektovali.

 • Přečtěte si o vlivu amerického hudebníka na Česko v úterním vydání Lidových novin
Autor: