Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pravda a moc. V Londýně slavil Český rozhlas a BBC i založení Československa

Média

  18:50
PRAHA - Pod titulem Pravda a moc se v Londýně uskutečnila konference Českého rozhlasu a BBC věnující se roli veřejnoprávních médií. Dva nejstarší evropské rozhlasy si touto událostí mimo jiné připomněly sté výročí založení Československa.

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral (vlevo) a Bob Shennan, ředit BBC. foto: ČRo

Konference v sídle BBC se zúčastnilo více než sto zástupců evropských mediálních organizací. Jako řečníci vystoupili například bývalý dlouholetý ředitel BBC World Service a československý rodák sir John Tusa, prezident Rádia Svobodná Evropa Thomas Kent, ředitelka organizace Reportéři bez hranic Rebecca Vincentová, ředitel Reuters Institute David Levy, generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral nebo prezident Evropské vysílací unie Jean-Paul Philippot. „Konference má skvělý ohlas a sešli se na ní fantastičtí řečníci z celé Evropy,“ uvedl ředitel BBC Radio & Music Bob Shennan.

Diskutovanými tématy bylo postavení veřejnoprávních médií ve společnosti, politické a ekonomické tlaky, využití nových médií i nutnost rozdílného přístupu k mladší generaci. Výzvy, které staví před tradiční media internet a sociální média, shrnul ředitel Reuters Institute David Levy: „Média veřejné služby vznikla v době omezených informačních zdrojů a distribučních kanálů, které vlády považovaly za příliš strategické, aby je zcela ponechaly trhu. Teď je informačních zdrojů mnohem víc a tradiční média musí najít jiný důvod pro existenci. Podmínkou k tomu je, aby částí veřejnosti nebyla vnímaná jako součást vzdálených elit.“

Konference, kterou podpořilo i české velvyslanectví v Londýně, se kromě velvyslance Libora Sečky zúčastnili i dva čeští exministři zahraničí: nynější poradce prezidenta Zemana Jan Kohout a poradce premiéra Babiše Cyril Svoboda.

19.června 2018 v 13:29, příspěvek archivován: 19.června 2018 v 18:12

BBC je pro všechny. Všem něco přináší, protože všichni platí. A všichni platí, protože tím něco získají. - James Purcell, ředitel BBC Radio & Education (na provoz BBC podle něj přispívá 29 milionů poplatníků) #truthandpower

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!