Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze nebude možné sledovat Primu v HD rozlišení

Média

  18:21
V Praze a okolí nebude od pátku 23. července možné sledovat vysílání televizních stanic Noe a Prima v HD rozlišení. Český radiokomunikační úřad odebral společnosti Czech Digital Group oprávnění k využívání kmitočtového kanálu 46. ČTK o tom dnes informoval výkonný ředitel Czech Digital Group Tomáš Vlček.
Sledování televize (ilustrační foto)

Sledování televize (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Czech Digital Group proto musí na tomto kmitočtovém kanálu ukončit šíření digitálního televizního vysílání. Rozhodnutí ČTÚ podle Vlčka odporuje nejen zákonu, ale i vládnímu nařízení o technickém plánu přechodu analogového televizního vysílání na digitální. "Czech Digital Group se rozhodnutím ČTÚ cítí silně poškozena a podnikne proti němu veškeré potřebné právní kroky," dodal.

Společnost Czech Digital Group byla založena firmou FTV Premiéra, která byla jejím 100procentním vlastníkem do 31. května 2005. FTV Premiéra je držitelem licence pro vysílání televizního programu Prima TV. Jediným akcionářem Czech Digital Group je podle jejích internetových stránek nizozemská společnost SP D Corporation. nizozemská společnost SP D Corporation.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!