Středa 26. ledna 2022, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Praze vyplulo na Vltavu všech šest přívozů

Ekonomika

  13:47
PRAHA - V Praze dnes opět po zimní přestávce vypluly všechny přívozy. Cestující tak mohou kromě dvou celoročně provozovaných linek po Vltavě využít i další čtyři. Ze šesti provozovaných přívozů jich letos bude nově plout po celý rok pět.

Přívoz v Suchdole foto: Lidové noviny

O celoročním provozu většiny lodních linek pražské hromadné přepravy rozhodla letos rada hlavního města. V říjnu tak neodplují do přístavu, ale budou jezdit i v zimě. Zimní přestávku i nadále bude dodržovat pouze přívoz s označením P4, který spojuje nábřeží u Národního divadla se Střeleckým, Slovanským a Dětským ostrovem.

Oproti loňsku se také mění trasa linky P3, která spojuje Lihovar a Dvorce. Jeho přístaviště bude dočasně od Žlutých lázní přesunuto na Veslařský ostrov, a to do doby, než vznikne nová přístupová cesta.

Na nejvytíženější přívoz P2 z Podhoří do Podbaby budou nasazeny dvě plavidla. Zkrátí se tak intervaly a zvýší i kapacita linky. Beze změny zůstává přívoz P1 spojující Sedlec se Zámky, P5 mezi Císařskou loukou, botelem Admirál, Výtoní a Jiráskovým náměstím a linka P6, která pasažéry převáží z Modřan do Lahoviček.

Plavidla pražských přívozů loni převezla více než 535.000 cestujících, tedy o téměř 200.000 lidí více než o rok dříve. Přívozy jsou v metropoli součástí hromadné dopravy, platí na nich také jízdní doklady na MHD s výjimkou nepřestupních a SMS jízdenek. Zdarma přepravují převozníci kočárky a jízdní kola.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat