Neděle 4. června 2023, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Velikonoční otevírací doba: Tři dny bude otevřeno, jeden zavřeno

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Shutterstock

Velikonoce pomalu klepou na dveře a spolu s nimi i sváteční nákupy. Řetězce budou mít otevřeno podle upravené otevírací doby. Na Velký pátek budou všechny obchody otevřené. Na Velikonoční pondělí však prodejny s plochou nad 200 metrů čtverečních zůstanou zavřené. Letošní Velikonoce vycházejí na víkend od 7. do 10. dubna 2023.
  15:32aktualizováno  6. dubna 9:25

Otevírací doba obchodů na státní svátky je stanovena zákonem o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě, který začal platit od 1. října roku 2016. Tento zákon stanovuje, že obchody nad 200 metrů čtverečních musí zůstat během stanovených svátků zavřené.

Na Velký pátek, letos to připadá na 7. dubna, budou obchody otevřené bez omezení. Zavřené obchody nad 200 metrů čtverečních budou na Velikonoční pondělí, což je letos 10. dubna 2023. Bez ohledu na velikost a umístění však musí mít zavřeno zastavárny, obchody s použitým zbožím nebo výkupny odpadů.

Mají být velké prodejny o státních svátcích uzavřené?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:000:00:00. Anketa je uzavřena.

NE133
ANO93

„Všechny prodejny Billa budou našim zákazníkům dostupné na Velký pátek i o sobotě a neděli podle své běžné otevírací doby. Na Velikonoční pondělí budou naše prodejny zavřené, aby si i naši zaměstnanci mohli užít tento svátek se svými nejbližšími,“ informuje Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a tisková mluvčí Billa ČR.

Zákaz prodeje se nevztahuje na obchody s prodejní plochou nepřesahující 200 metrů čtverečních. Menší prodejny mohou mít otevřeno, tedy prodejny na železničních či autobusových nádražích a letištích, a to bez ohledu na velikost prodejní plochy, čerpací stanice, lékárny, prodejny ve zdravotnických zařízeních či velkoobchod (například Makro).

Autor:

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...