25. října 2010 10:07 Lidovky.cz > Byznys > Chytré portfolio

VIP investor Michal Horáček sází na ČEZ. Zajištěné investice neznám, říká

Michal Horáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Horáček | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Má rád akcie přinášející dividendy, investuje jak do českých, tak zahraničních. Textař Michal Horáček peníze získané prodejem sázkové společnoti Fortuna zhodnocuje různými druhy investic, v akciích má uloženo přibližně 15 procent.

Ve hře Chytré portfolio dostal k dispozici virtuální milion korun, které rozdělil mezi ČEZ a Philip Morris po 400 tisících, za zbylých 200 tisíc si pořídil akcie Erste Bank. Při investování reálných peněz Horáček riziko nevyhledává: "Jsem konzervativní investor. Přesto pojem zajištěné investice neznám," uvedl Horáček s tím, že nejvíce prostředků vládá do dluhopisů, například těch, které vydává polostátní gigant ČEZ.

Založte si Chytré portfolio na Lidovkách.cz

Přestože Fortuna své akcie upsala na pražské burze, Horáček si podle svých slov nekoupí ani jednu, a to proto, že je členem její dozorčí rady. "Kdybych koupil, musel bych mít i možnost prodávat. Pak bych mohl být obviněn z toho, že mám nefér, insider info. Pro mě jako investora je ze všech akcií světa zapovězená jen Fortuna. Tam musím jen dohlížet, zůstat objektivní, investorsky nezúčastněný. Angažovaný budu jen citově," řekl v nedávném rozhovoru Lidovým novinám.

O Chytrém portfoliu více:

Portfolia investiční hry rychle přibývají, ke konci uplynulého týdne nakoupilo virtuálně akcie přes 1500 lidí, proběhlo více než 10 tisíc hlasování o to nejlepší z nich, o ono Chytré portfolio. Portfolia je možné vytvářet až do konce tohoto týdne. Na začátku listopadu se uzamknou a ta nejúspěšnější, která nejvíce zhodnotí vložený milion korun, budou vyhlášena na konci ledna.

Advantage Consulting, s.r.o.
NÁKUPČÍ SE ZNALOSTÍ CIZÍCH JAZYKŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj, Pardubický kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz