Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Voldánová končí v Událostech ČT. Nahradí ji Písařovicová

Ekonomika

  20:26aktualizováno  21:44
PRAHA - Moderátorka Událostí České televize Jolana Voldánová se rozhodla v pořadu skončit. Působila v něm 18 let. Nahradí ji Daniela Písařovicová. Voldánová to oznámila v závěru nedělních Událostí.

Noví moderátoři Událostí - Jolana Voldánová foto: Česká televize

Uvedla, že s Českou televizí bude i nadále spolupracovat. Čtyřiačtyřicetiletá Voldánová do České televize nastoupila před 20 lety, je čtyřnásobnou vítězkou divácké ankety TýTý v kategorii zpravodajství.

"K tomuto rozhodnutí jsem postupně spěla několik let. Ve své profesní kariéře televizního zpravodajství se mi podařilo dosáhnout pomyslného vrcholu, svou práci jsem měla a stále mám velmi ráda, ale cítím, že nazrál čas posunout se ještě někam dál," uvedla Voldánová. Dodala, že by časem chtěla začít pracovat na novém formátu pro Českou televizi.

„Nejprve si ale po osmnácti letech dopřeju volné léto se svými dětmi a rodinou," řekla Voldánová.

Voldánová a nová podoba Událostí

Podle mluvčí České televize Michaely Fričové je Voldánová jednou z hlavních tváří veřejnoprávního zpravodajství. "Jolana Voldánová je velmi zkušenou televizní zpravodajkou, pracovala jako redaktorka, reportérka, parlamentní zpravodajka, zúčastnila se i mnoha zahraničních cest s klíčovými politiky, mezi ty nejvýznamnější patřil Václav Havel," sdělila ČTK Fričová.

Připomněla, že moderátorka působila v Denních zprávách a Večerníku, později moderovala komentovaný pořad "21", od roku 1995 moderovala Události a Události Plus.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák označil Voldánovou za mimořádnou osobnost. "Velkou měrou se zasloužila o vstřícné přijetí nové podoby Událostí ze strany diváků," uvedl Dvořák.

Daniela Písařovicová

Voldánová končí v Událostech ČT. Nahradí ji Písařovicová.
  • Čtyřiatřicetiletá Písařovicová, která se stane novou moderátorkou Událostí, v České televizi působí od roku 2004.
  • Dosud pracovala ve zpravodajství stanice ČT24.
  • Je držitelkou ceny TýTý, kterou získala v kategorii Objev roku za rok 2010.
Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku
Konec podzimní nudy: Zkraťte si čekání na Ježíška v BRuNO family parku

Víte, jaký je rozdíl mezi slovy zábavní a zábavný? V případě BruNO family parku v Brně rozhodně žádný! Vydejte se spolu s námi do zábavního parku,...