Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Média

Volební výbor sněmovny přerušil jednání o Radě ČT a odložil ho na prosinec

Hana Lipovská na zasedání nové Rady ČT. foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha - Sněmovní volební výbor ve čtvrtek přerušil projednávání situace v Radě České televize a bude v diskusi pokračovat 8. prosince. Odhlasovali to členové výboru. Na jednání měli ve čtvrtek jen půl hodiny kvůli pokračující schůzi Poslanecké sněmovny.
  15:33

Výbor se chtěl zabývat děním v radě, která minulý týden odvolala dozorčí komisi, svůj poradní orgán, kvůli jednání o koupi a směně pozemků pod televizním studiem v Ostravě.

Podle poslance Martina Kolovratníka (ANO) chybí zákonné zdůvodnění odvolání dozorčí komise. Členka Rady ČT Hana Lipovská, která odvolání navrhla, ve čtvrtek uvedla, že navrhla stejné usnesení, které vedlo k odvolání dozorčí komise před deseti lety. Návrh již dříve zdůvodnila dlouhodobou nespokojeností s prací komise, která vyvrcholila při projednávání situace kolem ostravských pozemků.

Rada ČT minulý týden odvolala dozorčí komisi deseti hlasy z 13 přítomných. Tento týden ve středu pak směnu pozemků pod ostravským studiem schválila. Na situaci v radě ve středu reagoval její předseda René Kühn rezignací, zdůvodnil to tím, že cítí slabý mandát a nesouhlasí s většinou rady. Připojil se k němu i místopředseda Jaroslav Dědič.

Autor: