Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ekonomika

Volkswagen plánuje vysoké investice do závodu v Bratislavě, mělo by jít o rozšíření v hodnotě až jedné miliardy eur

Volkswagen představil nové logo na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, 9....

Volkswagen představil nové logo na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem, 9. září 2019. foto: Reuters

Wolfsburg - Po zrušení plánů na výstavbu nového závodu v Turecku plánuje Volkswagen významnou investici do svého závodu v Bratislavě. Náklady na rozšíření by mohly dosáhnout až jednu miliardu eur (26,6 miliardy Kč), uvádí podle agentury DPA pondělní vydání časopisu Automobilwoche.
  15:45

„Rozhodli jsme se zvýšit kapacitu v Bratislavě,“ řekl časopisu ředitel koncernu Herbert Diess. „Také kvůli koroně jsme přehodnotili požadavky na kapacitu a v současnosti nepotřebujeme další závod,“ dodal.

Volkswagen investuje do elektrifikace v Číně další miliardy, třetina aut by měla být na elektřinu

Diess ocenil umístění na Slovensku, které podle něj ve srovnání s Tureckem neznamená žádnou nevýhodu ohledně nákladů. Jedinou nevýhodou je, že Volkswagen doufal, že díky turecké továrně se mu podaří získat větší podíl na tamním trhu.

Volkswagen zrušil plán na výstavbu nového závodu v Turecku v létě kvůli koronaviru. V závodě se měly vyrábět hlavně modely Passat a Škoda Suberb, jejich výrobu se automobilka rozhodla rozložit mezi své stávají závody.

Volkswagen patří na Slovensku k největším zaměstnavatelům. V zemi montuje sportovně-užitková vozidla a také malá městská auta včetně elektrických vozů Škoda Citigo.

Autor: