Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vstup Facebooku na burzu skončil zklamáním, přiznal Zuckerberg

Ekonomika

  10:41
SAN FRANCISCO - Vstup Facebooku na burzu skončil zklamáním, přiznal ředitel společnosti Mark Zuckerberg. Podle něj ale Wall Street plně nechápe dlouhodobý potenciál, jaký sociální síť má. Akcie Facebooku včera uzavřely obchodování na 19,43 dolarech, jejich upisovací cena v květnu činila 38 dolarů.

Mark Zuckerberg foto: Reuters

Zuckerberg v prvním rozhovoru od úpisu akcií Facebooku řekl, že si finanční trhy neuvědomují, jaký potenciál sociální síť může mít díky mobilním zařízením s připojením na internet. Zároveň ale podotkl, že jeho firma nebude vyvíjet vlastní chytrý telefon se samostatným operačním systémem. Namísto toho bude chtít zajistit, aby systém Facebooku byl kompatibilní s jakýmkoli zařízením, které lidé k připojení k internetu používají.

ČTĚTE TAKÉ:

'Wall Street si potenciál sociální sítě neuvědomuje'

Podle Zuckerberga je také velkou příležitostí pro Facebook vyhledávací systém. Sociální síť prý denně provede kolem jedné miliardy hledání. Šéf sociální sítě, která má na celém světě téměř miliardu uživatelů, ale rovněž připustil, že výsledek vstupu na burzu "zjevně byl zklamáním".

Facebook upisoval akcie za 38 dolarů, jejich cena se ale od května propadla na polovinu. Propad akcií podle Zuckerberga rozhodně nepomohl morálce zaměstnanců Facebooku. Několik vysoce postavených zástupců společnosti své akcie kvůli propadu ceny prodalo.

Autoři: ,