Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vylez, srabe, napsala novinářka hejtmanu Rathovi

Média

  7:00
PRAHA - Dříve pracovala jako tisková mluvčí ČSSD, poté přešla do služeb Středočeského kraje a nakonec zakotvila v deníku Blesk. Díky tomu má Květa Kočová přístup k interním informacím strany a nebojí se je použít. Poté, co chtěla zjistit, jak vypadají nově zrekonstruované luxusní kanceláře hejtmana Davida Ratha (ČSSD), se však dostala do problémů dokonce i s policií.

David Rath foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Novinářka chtěla s redakčním fotografem ve čtvrtek zaznamenat, jak vypadají kanceláře, které nechal středočeský hejtman za bezmála čtyři miliony vybavit novým luxusním stylovým nábytkem. Rath s ní však odmítl mluvit a úřad nakonec na novináře zavolal policii.

Právě Rath byl ještě před nedávnem její nadřízený, protože Kočová pracovala ve Středočeské turistické informační službě, která přímo spadá pod Středočeský kraj.

Čtěte také

Protože se hejtman odmítl s novinářkou setkat, poslala mu sms zprávu se slovy "Vylez, srabe :)". Kraj na její chování na úřadě upozornil šéfredaktora Blesku Vladimíra Mužíka. "Osobně pokládám chování redaktorky Blesku za překročení hranic, ačkoliv se s Davidem Rathem léta zná a jednu chvíli byl její nadřízený," napsal v pondělním vydání deníku šéfredaktor Mužík. "Redaktorka bude citelně finančně potrestána," uvedl.

David Rath považuje její chování za mstu. "Její chování považuji za neprofesionální, neetické a nepochopitelné," podivil se hejtman. Podle mluvčí středočeského kraje Berill Maschekové měla Kočová při práci ve Středočeské turistické informační službě neshody s nadřízenými, proto jí nabídli pozici tiskové mluvčí Galerie Středočeského kraje, z které nakonec na svou žádost odešla.

Čtěte také


Milion pro Brožovou
Kočová do deníku Blesk nastoupila v polovině srpna a hned získala pozornost ostatních médií zprávou o tom, že sociální demokracie zaplatila herečce Kateřině Brožové milion korun za vystoupení na předvolebních mítincích. Strana však tuto zprávu dementovala, odmítl to i bývalý volební manažer strany Jaroslav Tvrdík, který byl za kampaň před letošními parlamentními volbami zodpovědný.

Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek se v souvislosti s tím opřel do svého někdejšího spojence, majitele agentury Médea Jaromíra Soukupa. Podle Paroubka všechny zprávy píše právě jeho agentura a Kočová je pouze opisuje. To však nynější novinářka odmítá.

Čtěte také

Kočová nevidí žádný etický problém v tom, že přešla z práce tiskové mluvčí na druhou stranu k práci novinářky. "Nevidím v tom žádný etický problém ani nejde o žádnou pomstu. Jsem přesvědčena, že jako pro novinářku je pro mě výhodné, že mohu psát o ČSSD a využít informace, které mám," prohlásila pro iDNES.cz Kočová.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Mohlo by vás zajímat