Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Výrobce baget Crocodille čelí insolvenci. Nikomu nedlužíme, brání se

Ekonomika

  21:57
PRAHA - Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s potravinářskou společností Crocodille ČR, která patří mezi největší tuzemské výrobce baget a sendvičů. Insolvenční návrh podal dopravce Milan Kvasnička z Týnce nad Labem.

Crocodille ČR foto: Crocodille ČR

Podnikatel tvrdí, že firma mu dluží za přepravu zboží 413.000 korun, z toho 204.000 korun déle než tři měsíce po lhůtě splatnosti..

Firma se nařčení z nesplacení dluhu brání. "Podaný insolvenční návrh považujeme za zcela účelový čin bývalého dodavatele, se kterým byla na začátku tohoto roku rozvázána spolupráce z důvodů na jeho straně. Existenci tvrzené pohledávky, jejíž výši považujeme za bagatelní, sporujeme," reagovala v tiskovém prohlášení společnost Crocodille.

ČTĚTE TAKÉ:

"Těmto účelovým návrhům se lze v našem právním systému v první fázi stěží bránit. Společnost dále zváží právní kroky proti navrhovateli tohoto návrhu, jehož postup považujeme za nemorální či dokonce nezákonný," stojí v prohlášení.

Firmě rostou tržby, v roce 2010 vydělala 59 milionů

Crocodille ČR bagety a sendviče vyrábí v Žiželicích poblíž Chlumce nad Cidlinou. V současnosti má distribuční místa v Praze, Brně, Vídni a Budapešti a zaměstnává celkem 700 lidí. Firma zásobuje zhruba 3500 odběratelů, mezi kterými jsou supermarkety, samoobsluhy, letištní stravovací zařízení, čerpací stanice, provozovatelé automatů a sportovní, kulturní či zábavní centra.

Vedle produkce balených sendvičů Crocodille ČR provozuje řetězec deseti prodejen s rychlým občerstvením Bageterie Boulevard. Loni firma koupila německého výrobce sendvičů Bakestreet, jehož prostřednictvím chce expandovat na německém trhu.

V roce 2010 Crocodille ČR, jejíž základní kapitál činí čtyři miliony korun, vzrostly tržby o pětinu na 855 milionů korun a její zisk se zvýšil zhruba o devět procent na 59 milionů korun. Výsledky loňského hospodaření společnost zatím nezveřejnila. Jediným vlastníkem firmy založené před 20 lety je Petr Cichoň.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!