Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zrušená TV Metropol má nástupce. Nahradí ji vysílání TV Praha

Média

  13:15aktualizováno  13:51
PRAHA - Zrušenou televizní stanici TV Metropol nahradí od července vysílání TV Praha. Během letních prázdnin plánuje vysílat publicistiku z hlavního města a dokumentární filmy. V září chce zahájit informační televizní program o dění v Praze a jejím okolí, uvedla v tiskové zprávě Československá filmová společnost, která je jedním z provozovatelů televize. Druhým je společnost TV Polar specializující se na regionální vysílání.

Vysílání TV Metropol plánuje vydavatelství Mladá Fronta ukončit 30. června. Vysílání podle mluvčí Pavlíny Míčové nedokázalo naplnit stanovené obchodní cíle, které by zaručovaly její další ekonomickou efektivitu.

ČTĚTE TAKÉ:

Mladá fronta provozovala TV Metropol, která pokrývá Prahu a Středočeský kraj, zhruba rok poté, co se předchozí vlastník (společnost Metropol TV) dostal do insolvenčního řízení. To souviselo mimo jiné s obstavením majetku bývalého investora Luboše Měkoty, který byl vyšetřován v kauze Mostecká uhelná. Podnikatel loni v březnu náhle zemřel.

Československá filmová společnost nyní provozuje televizní stanice CS film, CS mini, KINOSVĚT a Horor film. Regionální televizní stanice TV Polar vysílá na území celého Moravskoslezského kraje. Kromě zpravodajství nabízí zábavné pořady a magazíny.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat