Qatar Airways se tak stane prvním provozovatelem tohoto typu stroje na pravidelných denních linkách z Prahy. „S větším letadlem dojde také k navýšení kapacit na trase o téměř polovinu, což znamená, že ještě více českých cestujících bude moci využít pohodlného leteckého spojení nejen na Blízký východ, ale také dále do vzdálenějších destinací Asie a Austrálie,“ uvedl předseda představenstva letiště Václav Řehoř.
Podle mluvčího letiště Romana Pacvoně jde o jedno z nejmodernějších letadel. Dreamliner bude létat z Prahy denně v 16:10, vracet se bude následující den v 8:00. Díky navýšené kapacitě se očekává, že obě stávající denní linky využije v obou směrech přibližně ročně o 75 tisíc cestujících více než doposud.
K nasazení většího letadla přistupuje Qatar Airways po zhruba roce provozu přímé denní linky mezi Prahou a Dauhá. Ta byla zahájena 21. srpna 2017. K navýšení na dvě denní frekvence došlo již téměř po čtyřech měsících provozu v prosinci loňského roku.