Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Čech oslavil návrat výhrou a nulou

PRAHA Fotbalisté Barcelony si třetí výhrou v základní skupině Ligy mistrů výrazně přiblížili postupovou jistotu. Španělský klub za účastí v osmifinále vykročil rázně, neboť vyhrál vysoko 5:0 v Basileji. Po svalovém zranění se vrátil do branky český gólman Petr Čech a přispěl k výhře Chelsea 1:0 nad AS Řím.

Po třetí výhře v soutěži sahal vedle Barcelony také Liverpool, který vedl na půdě Atlétika Madrid, jemuž chyběl zraněný Tomáš Ujfaluši. Jenže sedm minut před koncem sebral anglickému týmu radost z vítězství přesným zásahem Simao. Nejhůře z českých fotbalistů dopadl Tomáš Hübschman, jehož Šachtar Doněck prohrál 0:1 se Sportingem Lisabon.

Výhru Chelsea trefil Terry Čech doléčil zranění stehenního svalu, ale ve svém 50. duelu v Lize mistrů si příliš nezachytal.

Římané přijeli zjevně s taktikou na získání bodu. Chelsea se jen těžko prosazovala, nejnebezpečněji působily střely Lamparda ze střední vzdálenosti a standardní situace. Nakonec rozhodl třináct minut před koncem rohový kop a hlavička kapitána Terryho.

Ve skupině A vyhrálo Bordeaux rovněž 1:0 nad Kluží díky vlastní brance Cadúa. Pro rumunský klub to byla vůbec první prohra v soutěži a pro příští zápasy přišel o vyloučeného Triku.

Barcelona se jako jediná přiblížila svým výsledkem úterním přestřelkám, kdy v osmi duelech padlo 36 branek. Vyhrát pětibrankovým rozdílem na hřišti soupeře je v Lize mistrů však naprosto výjimečný jev. Dvě branky katalánského klubu vstřelil mladíček Krkič.

Skupina A: Girondins Bordeaux - Kluž 1:0 (54. vlastní Cadú), Chelsea - AS Řím 1:0 (77. Terry).

1. Chelsea 3 2 1 0 5:0 7

2. Kluž 3 1 1 1 2:2 4

3. AS Řím 3 1 0 2 4:4 3

4. Bordeaux 3 1 0 2 2:7 3

Skupina B: Inter Milán - Anorthosis Famagusta

1:0 (44. Adriano), Panathinaikos

Atény - Werder Brémy 2:2 (36. a 68. Mantzios