Středa 1. května 2024, Svátek práce

Čech vyloupil Pospěchovu Kodaň

Chelsea už má postup v Lize mistrů na dosah. Další gigant Real ztratil vítězství v Lyonu

PRAHA Musel by se stát snad malý fotbalový zázrak, aby český brankář Petr Čech ztratil v Lize mistrů postup do čtvrtfinále.

Po včerejším triumfu 2:0 na hřišti FC Kodaň, kde působí Zdeněk Pospěch, ho má Chelsea na dosah.

První osmifinálový duel ve znamení českých reprezentantů rozhodl dvěma brankami Francouz Nicolas Anelka, a anglický klub tak má skvělou výchozí pozici do odvety.

Dánskému mistrovi naopak nepomohl ani aktivní výkon pravého beka Pospěcha, který však vynechá odvetu na Stamford Bridge, protože dostal žlutou kartu.

V druhém včerejším duelu Real Madrid nezlomil prokletí jménem Olympique Lyon a ani v sedmém vzájemném utkání nedokázal zvítězit. Naději na postup má ale po remíze 1:1 na francouzské půdě stále hodně velkou.

Real čeká dlouho na postup Chelsea proti Kodani od úvodu nasadila svou rekordní posilu Fernanda Torrese, který od příchodu z Liverpoolu sklízel především kritiku. Včera však předvedl zřejmě nejlepší výkon v novém působišti.

Dostal se do čtyř vyložených šancí, ovšem pokaždé ztroskotal na brankáři Johanu Wilandovi. A tak ho zastoupil právě Anelka, jenž momentálně hraje ve skvělé formě.

Stejně jako Karim Benzema, forvard madridského Realu. Když ve druhé půli střídal Adebayora, stadion v Lyonu svého odchovance přivítal bouřlivým potleskem. A Benzema ho po několika vteřinách „pozdravil“ gólem.

Ani se z trefy do sítě mateřského klubu neradoval, ale Real svůj náskok stejně neudržel. Sedm minut před koncem totiž vyrovnal na 1:1 domácí Gomis.

V odvetě se madridský tým pokusí postoupit do čtvrtfinále. Tam nebyl už od roku 2004.

***

Osmifinále Ligy mistrů

FC Kodaň - Chelsea 0:2 (17. a 54.

Anelka). Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Diváci: 36 713.

Olympique Lyon - Real Madrid 1:1 (83. Gomis - 65. Benzema). Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: 40 299.

* Dnešní program 20.45 Inter Milán - Bayern Mnichov (ČT4 Sport). Rozhodčí Kassai (Maď.). 20.45 Olympique Marseille -Manchester United (Nova Sport).