Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Čejka nevyhrál, Woods skončil předposlední

AKRON, USA Světová golfová jednička Tiger Woods má za sebou nejhorší turnaj v kariéře. Čtyřiatřicetiletý Američan se protrápil v Akronu podnikem Bridgestone Invitational, v němž obsadil předposlední místo. Mizerii dokonal výkonem 77 úderů v závěrečném kole, což byl nejhorší výkon ve finálovém dni v jeho kariéře.

„Prostě nehraju dobře,“ řekl Woods, který může po více než pěti letech přijít o první místo ve světovém žebříčku. „Odehrát turnaj s bilancí 18 ran nad par není velká legrace. Celý týden jsem se snažil být trpělivý, ale nestačilo to,“ prohlásil vítěz čtrnácti turnajů kategorie major.

Nepřekvapil ani německý golfista českého původu Alex Čejka. Turnaj ve Veroně dlouho vedl, ale svůj první titul na PGA Tour znovu nezískal. Na vítěze Billa Lundeho ztratil dvě rány a skončil na děleném 3. místě.