Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Balvín si oslavu kulatin v „Janouškových lázních“ neprosadil

  22:15

Ministrovi kultury bude zanedlouho 60 let. Příprava velké oslavy se nečekaně zkomplikovala.

foto: © ČESKÁ POZICE, Alessandro Canu, foto ČTKČeská pozice

Ministr kultury Jiří Balvín načne ve středu 14. srpna sedmou dekádu svého života a je jasné, že takové kulaté výročí je potřeba pořádně oslavit. Kde jinde než na břehu Vltavy v oblíbeném podniku Žluté lázně. Pan ministr to tam dobře zná – jednou se tam potkal i s Romanem Janouškem. Jenomže přípravy Balvínovy párty se nečekaně zadrhly a vypadá to, že ministr bude muset oslavu přesunout do Paláce Žofín.

Informaci o tom, že Balvín uspořádá oslavu v Žlutých lázních, získala ČESKÁ POZICE od politika blízkého Rusnokově vládě, který byl na akci pozván. „On fakt riskuje. Všude říká, že s Janouškem nemá nic společnýho, pak ale pořádá akci v Janouškově revíru,“ řekl pod příslibem anonymity náš zdroj. „Máte špatné informace,“ napsal v reakci Balvín.

Situace se však skutečně změnila, neboť v areálu lázní podle našich informací má ten samý den již naplánovanou akci jiná firma, tudíž na Balvína nezbylo místo. Náhradním prostorem se má stát Žofín.

Pro Balvína možná dobře, že se lázním vyhne. Areál v Podolí totiž provozuje firma Taiko (akcie na majitele), která je spojovaná právě s Janouškem – například proto, že v dozorčí radě společnosti v minulosti působila jeho manželka Simona Steiningerová. Janoušek prý měl v minulosti „ekonomickou dohodu“ s Liborem Votrubou, spolumajitelem Taika.

V rozhovoru pro ČESKOU POZICI Balvín svůj vztah k Janouškovi charakterizoval takto:

„Není to můj kamarád. Pana Janouška jsem poznal někdy v 90. letech, kdy pan doktor Karel Stejskal založil společnost Medea Kultur, kde nějakou dobu působil pan Janoušek. Ale už je to deset let, co v té společnosti nepůsobí. Takže z té doby ho znám, jeho společnost vyrobila desítky nebo stovky pořadů v rámci boje proti drogám, proti kriminalitě, proti alkoholu a tak dále. My jsme s nimi pak dále spolupracovali a tyhle spoty jsme vysílali třeba na Óčku.“

Na závěr nám nezbývá než panu ministrovi k jeho jubileu poblahopřát.