Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budoucnost v režii hnutí Antifa

Snímek z Drážďan. foto: István Léko

Nepracovat, neplatit daně, zrušit stát, policii, armádu, otevřít hranice, aby nelegální migranti mohli jít, kam se jim zachce, přitom zajistit luxusní život pro každého – to představuje kromě deklarovaného boje proti fašismu a rasismu budoucnost v režii hnutí Antifa. Snímek pochází z Drážďan, kde je hnutí Antifa je mimořádně aktivní.
  15:43

Krásná teorie, brutální praxe

Globální a militantní krajně levicové hnutí Antifa nemá v čele žádné hlupáky, což je vidět například na tom, jak si chytře vypůjčili líbivý symbol Fridays for Future, používaný horlivými následovníky Grety Thunbergové, kteří místo chození do školy každý pátek stávkují „za klima“. Slogan Antifa for Future pro vykořeněné mladé lidi zní přímo fantasticky.

Nepracovat, neplatit daně, zrušit stát, policii, armádu, otevřít všechny hranice, aby nelegální migranti mohli jít, kam se jim zachce, přitom zajistit luxusní život pro každého – to představuje kromě deklarovaného boje proti fašismu a rasismu budoucnost v režii hnutí Antifa. Třeba dodat: v teoretické rovině.

Jak tyto pokrokové ideje vypadají ve skutečnosti, jsme mohli vidět nedávno v americkém městě Seattle, kde pokus o vytvoření anarchistického státu vyústil v násilí, rabování obchodů, volného prodeje drog, neskutečný nepořádek a chaos. Snímek pochází z Drážďan, kde hnutí Antifa, které Donald Trump hodlá zařadit na seznam teroristických organizací, je mimořádně aktivní.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat