Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám mlčí...

  9:32
Pohybuje se po republice podezřelý cizinec z Maghrebu? Jak je možné, že Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám, jež má mimo jiné za úkol „upozorňovat na závažné dezinformace“, mlčíi?
Agent- ilustrační foto

Agent- ilustrační foto foto: Shutterstock

V posledních dnech, ba dokonce hodinách, zaujímají pozornost, znervózňují, někoho dokonce vzrušují, plaší či snad i děsí různé věci, které jsou zveřejňovány v médiích, o nichž těžko říci, zda to jsou informace, dezinformace, zprávy, fámy, pomluvy, žvásty, pindy, hoaxy a jak se všechno to pavlačové haraburdí dá nazvat.

Pohybuje se po republice podezřelý cizinec z Maghrebu? Nebo ne? Nebo kde? Proč? Co to znamená? Proč to někdo říká? Setkal se Trumpův emisar Cohen s Rusy v Praze? Proč? Nebo ne? Proč to někdo říká? Flámoval Trump v Moskvě s kágébačkami? Nebo s kým? Na kolik způsobů? Je to důležité? Je to pravda? Mohl by být flirt či flám v Trumpově případě kompromitující, nebo jde o pomlouvačné materiály (které ve skutečnosti k němu nejen pasují, ale dokonce přizdobují jeho pověst proutníka)? Proč to někdo říká?

Napadli nějací hackeři nějaké servery, a co z toho bylo a co z toho nebylo? Proč se o tom tolik mluví, když o tom nikdo není schopen nic říci, protože odborníci vědí, že je téměř nemožné u kvalitního hackingu něco forenzně udržitelného dokázat?

Nenasvědčuje modus operandi (neověřené zprávy jsou zveřejněny a napáchají škody dříve, než se je podaří potvrdit či vyvrátit) tomu, že jde o hybridní útok proti „moskevskému favoritu“ Trumpovi? Kdo je pachatelem? Že by ta stokrát prohnaná Moskva? Nebo Čína? Nebo jde o domácí americkou řežbu, jak by odpovídalo analýze pomocí Ockhamovy břitvy?

Kdo to ví, odpoví

Nedávno aktivistický ministr vnitra Milan Chovanec rozhodl o ustavení Centra proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH), které má podle webových stránek Ministerstva vnitra ČR za úkol mimo jiné „upozorňovat na závažné dezinformace a bude směrem k veřejnosti i směrem ke státním institucím poskytovat odborná stanoviska“. Ale centrum mlčí a nechává občany této země, kteří jej chtě-nechtě platí, v nevědomosti!

Že by měl prezident Zeman svojí provokací ohledně výskytu jakési podezřelé osoby přece jenom strašnou pravdu? Že se jako první trefil do černého? Proč to musel udělat prezident za nás?

Jak je to možné? Tak důležitá problematika, která lomcuje doslova celým světem, a centrum nic? Nebo jsme něco přehlédli? Jde o „Centrum s. r. o.“? Nebo máme vzít ještě vážněji podezření, že co se netýká vnitropolitického mocenského boje, zůstává pro CTHH nezajímavým? Že ladí kondici až na předvolební dobu?

Nebo je to jenom tím, že CTHH není kompletní? Nebo kompetentní? Nyní si teprve uvědomuji, že centrum nestanovilo žádnou lhůtu, do kdy dezinformaci odhalí! Že oni s těmi svými závěry přijdou, až budou už všichni chytří, nebo neodvolatelně konající v omylu, čili, jak říkají Francouzi, „s hořčicí po večeři“? Do té doby se tu máme placatit v té šílené nejistotě? Co když někdo v té zoufalosti odhodí vnitrácké berličky a brejličky a opráší starý dobrý selský rozum?

Nebo, bože chraň, není samo centrum ve zmatku? Neví, co si myslet, jak to ověřit, jak poznat, co se vlastně děje? Že by měl prezident Zeman svojí (vzhledem ke své funkci nepřípadnou a přehnanou) provokací ohledně výskytu jakési podezřelé osoby přece jenom strašnou pravdu? Že se jako první trefil do černého? Proč to musel udělat prezident za nás? Protože centrum stále mlčí!

Autor: