Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Epochální nález na Marsu odtajněn

  4:39

Informace o povaze záhadného objevu sondy Curiosity začínají unikat a jsou zneklidňující.

foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Šéf mise americké sondy Curiosity na Mars postavil tento týden do pozoru všechny příznivce meziplanetárních senzací, ale i vědeckých objevů. John Grotzinger totiž prohlásil: „Máme údaje zralé k zápisu do dějin, vypadá to zatraceně dobře.“

Jakmile tato slova americká média zveřejnila, vyrojily se spekulace, nač vlastně mobilní laboratoř Curiosity na Marsu narazila. Tyto spekulace ještě posílilo, když vzápětí začali Grotzingerovi kolegové šéfova slova mírnit, jako by si ze všeho nejvíce přáli, aby poprask co nejrychleji vyšuměl. Očekávání světodějného objevu mírnil jeden z vedoucích projektu Guy Webster výrokem, že nešlo o nic zásadního, pouze šéf mise John Grotzinger se nechal unést kvalitou vzorků.

Mezi nejrůznějšími hypotézami, co vlastně Curiosity objevila, se jako přijatelná jeví ta, již do naší redakce zaslal nejmenovaný český profesor chemie, přesvědčený antikomunista. Je si jist, že na rudé planetě se skutečně podařilo najít něco, co otřese modrou planetou.

Sonda Curiosity odeslala z Marsu na Zem dvě zprávy. Jednu dobrou, jednu špatnou. Nasli jsme Leninovu matku. Stop. Bohuzel, je zase tehotna. Stop. Po obdržení informace se vedení projektu po konzultaci s bezpečnostními složkami rozhodlo vše utajit. Zvláště když ještě tentýž den dorazila z Marsu zpráva třetí, nejhorší, a to že nastávající mamince se velmi stýská po domovu. Chtěla by se vrátit pomocí teleportace a syna porodit na Zemi. Ta ji prý očekává, neboť globální kapitalismus je v koncích a její syn by byl víc než vhodný pro úděl spasitele, zvláště když vzhledem k hustotě osídlení Marsu by se dalo hodnověrně argumentovat i neposkvrněným početím. Mesiáš z Marsu by měl Zemi přeměnit na rudou planetu, jak si ji prenatálně pamatuje. Optimální termín přistání na Zemi byl prý již jistými lidmi předpovězen, ale špatně interpretován. Jde o 21. prosinec 2012.

Těhotná žena avizovala, že Vladimir Iljič II. se jako správný Marťan již velmi těší na setkání s jistým českým politikem, jehož příjmení neuvedla, ale prý se jmenuje Jiří. Divíte se, že o tom reprezentanti projektu Curiosity nechtějí hovořit?

Autor:

Advantage Consulting, s.r.o.
PODPORA PRODEJNÍHO TÝMU - AJ A IT (31-36.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 31 000 - 36 000 Kč