Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jedno šťastné setkání. Prezident a šéf Budvaru.

  11:12

Kdo inicioval schůzku Václava Klause s Jiřím Bočkem na Pražském hradě?

Prezident Václav Klaus se minulý čtvrtek potkal na Pražském hradě s generálním ředitelem národního podniku Budějovický Budvar Jiřím Bočkem. Podle mluvčího Hradu Radima Ochvata schůzka trvala asi tři čtvrtě hodiny a prezident se prý zajímal o situaci v Budvaru a o hospodaření podniku. ČESKÁ POZICE se po této schůzce zajímala o to, kdo tuto schůzku inicioval. „To mi známo není,“ odpověděl Ochvat a popřál nám krásný víkend. Na naše doporučení, že když to mu známo není, ať se jako mluvčí zeptá prezidenta, Ochvat už neodpověděl.

Možná to neví nikdo, když to neví ani Hrad. Možná je to čirá náhoda. Možná si jen Boček potřeboval odfrknout a vyrazil volnou procházkou po Praze. Jde po třetím hradním nádvoří a v tom ho jako z udělání spatří paní Livie z okna. „Hele, Klausi, kdo se nám to támhle promenuje po dvoře!“ „Toho znám z pivovaru.“ „Já ho znám z televize.“ „Hele, on mává.“ „Co vy tady, pane Boček?“ „Takhle tě neuslyší.“ A tak dál, a tak podobně, jak to tak mezi dobrými lidmi bývá, slovo dá slovo, náhodná setkání bývají nejvřelejší…

Takže se veřejnost nedozví, zda Klaus pozval na Hrad Bočka, nebo o schůzku požádal šéf Budvaru. Není to jedno. Chce snad pan prezident vstupovat svojí vahou do gradujícího sporu? Skoro to vypadá tak, že ředitel Budvaru kromě sociálních demokratů, komunistů a Jiřího Paroubka získal dalšího silného politického přívržence ve svém boji s vládou a s ministerstvem zemědělství, které poslalo do budějovického pivovaru finanční kontrolu. 

Autor: