Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Josef Dobeš končí ve funkci ministra školství

  20:43

Ministr Dobeš (Věci veřejné) odmítl snížení výdajů ve svém resortu o 2,5 miliardy korun. Dle něho by to znamenalo snížit platy učitelů.

„O možné výši odměn pro tehdejší poradkyni Janu Machálkovou jsem nikdy nerozhodoval. Je to pod mou rozlišovací schopnost,“ tvrdí ministr Josef Dobeš. foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Ministr školství Josef Dobeš (Věci veřejné) dle ČTK končí ve své funkci. Na dnešní vládě odmítl podpořit vázání finančních prostředků pro školství. I snížená varianta navržená premiérem Petrem Nečasem (ODS) ve výši 2,5 miliardy korun byla pro něho nepřijatelná. Znamenala by totiž okamžité snížení platů učitelů.

Podle původního návrhu ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) mělo být v kapitole školství původně vázáno 4,5 miliardy korun. Vláda chce letos peníze ušetřit ve všech rozpočtových kapitolách, aby se nezvýšil schodek státního rozpočtu z již schválených 105 miliard korun. Ministr Dobeš a Věci veřejné však odmítli, aby se plošné vázání výdajů týkalo i školství. 

ČESKÁ POZICE přinese další podrobnosti a připravuje článek o Josefu Dobešovi.

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...