Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když politici zpívají (písničky)

Vladimír Putin

  9:49

Magazín Foreign Policy nabízí osobní výběr pěvců mezi světovými státníky. My přidáváme ještě jednoho borce jako bonus.

I redaktoři tak seriózního magazínu, jakým bezesporu je americký Foreign Policy, si občas hrají. Mají k tomu přímo svůj blog, který nazývají Passport. Tam se minulý týden objevila série videí pečlivě vybraná zástupcem šéfredakotora FP Joshuou Keatingem, na nichž světoví státníci zpívají. Je co poslouchat!

Barack Obama své pěvecké možnosti jen naznačuje, ale venezuelský prezident Hugo Chávez, kanadský premiér Stephen Harper, jihoafrický prezident Jacob Zuma, čínská hlava státu Chu Tin-tchao či haitský prezident Michel „Sweet Micky“ Martelly do toho jdou naplno. Posledně jmenovaný je ovšem bývalý profesionál, což je patrné na první poslech.

Pro naše posluchače vybíráme dvě videa; na prvním (francouzsky!) exceluje bývalý barový zpěvák Silvio Berlusconi, a naopak zřejmě nejhorší výkon z mixu FP podává ruský premiér Vladimir Putin se slavným songem Blueberry Hill. I když exkluzivní hosté v publiku pobaveně tleskali. Posuďte sami.

</p>

A přidáváme ještě jednu perlu, jež ze záhadných důvodů pozornosti redakce Foreign Policy unikla. Kultovní píseň S pánom bohom, kterou se Vladimír Mečiar emocionálně loučil se slovenskou politikou na podzim 1998:

Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby
Jak odstranit skvrny od mléka nebo dětských příkrmů? Maminky vyzkoušely Frosch EKO Baby

Maminky z redakce vyzkoušely ekologický prací prostředek na kojenecké prádlo Frosch EKO Baby. Dokáže si úspěšně poradit s různými typy odolných...