Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministr Jaromír Drábek rezignuje na funkci

  5:24

Šéf resortu práce a sociálních věcí reagoval na rozhodnutí soudu o uvalení vazby na jeho prvního náměstka. Odstoupí k 31. říjnu.

foto: © ReutersČeská pozice

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek rezignuje na funkci k 31. říjnu 2012. Dva dny po obvinění jeho prvního náměstka Vladimíra Šišky tak splnil slib svůj i vedení TOP 09, prokáže-li se Šiškova vina, odstoupí. O svém rozhodnutí ministr informoval vedení TOP 09 i premiéra Petra Nečase.

Drábek zdůraznil, že ačkoli doposud nemá žádné přesnější informace o spáchaném skutku, za který jsou Šiška a šéf ministerského odboru IT Milan Hojer stíháni, považuje za závažné rozhodnutí soudu, který uvalil na jeho náměstka vazbu. A označil to za důvod složení funkce.

Ministr hodlá nadále aktivně politicky působit v rámci TOP 09. Na středečním mimořádném briefingu, kde své rozhodnutí oznámil, neodpověděl na otázku, koho by považoval za vhodného nástupce. Rozhodnutí je podle něj na vedení TOP 09, nicméně Drábek se na jeho výběru bude podílet.

Protikorupční policie zadržela Šišku a Hojera v pondělí dopoledne. Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej informoval, že byli obviněni z trestného činu podplacení. Potvrzené bližší informace o činu, za nějž jsou stíháni, však zatím nejsou k dispozici.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!