Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Napětí roste

Majitel podniku v Praze na Malé Straně si za symbol protestu proti vládnímu koronavirovému nařízení ohledně dočasného uzavření zvolil známý citát od bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho o zlu a dobru. foto: István Léko

Virus covid-19 stále víc rozděluje společnost. Snad vakcíny zaberou a za pár měsíců bude atmosféra klidnější a veselejší. Majitel podniku v Praze na Malé Straně si za symbol protestu proti vládnímu koronavirovému nařízení ohledně dočasného uzavření zvolil známý citát od bývalého amerického prezidenta Johna F. Kennedyho o zlu a dobru.
  18:07

Virus, dobro a zlo

Majitel podniku v Praze na Malé Straně si za symbol svého protestu proti vládnímu koronavirovému nařízení ohledně dočasného uzavření zvolil známý citát od někdejšího amerického prezidenta Johna F. Kennedyho (1917–1963) o zlu a dobru. Velká část lidí je přesvědčena, že demonstrovat na náměstích proti vládě, šířit zjevné nesmysly o nákaze nebo o očkování, nenosit roušky a respirátory ve veřejné dopravě či v obchodech, nedodržovat rozestupy a podobná omezení je správný, dokonce hrdinský čin.

Přitom skuteční hrdinové, zejména lékaři a sestřičky, kteří již skoro rok den co den obětavě pomáhají nemocným, s úctyhodnou pokorou vykonávají svoji práci. Virus covid-19 čím dál více rozděluje společnost a mezi lidmi vzniká obrovské napětí. Doufejme, že vakcíny zaberou a za pár měsíců bude atmosféra klidnější a veselejší.

Autor:

Mohlo by vás zajímat