Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Patrik Oulický opouští ústeckou ODS. Že by obroda?

  6:19

Měsíc po zvolení Radima Holečka předsedou ústecké ODS ze strany odchází jedna z jejích nejkontroverznějších postav.

Přesně měsíc od rozhovoru ČESKÉ POZICE s novopečeným předsedou ústecké ODS Radimem Holečkem, který patří mezi kritiky předražených projektů v kraji, se v médiích objevila zpráva, že stranu opouští symbol neprůhledných politicko-byznysových struktur Patrik Oulický.

Severočeský podnikatel a bývalý předseda představenstva společnosti Severočeské stavební, jež získávala stomilionové zakázky od státu, se prý k tomuto kroku rozhodnul, protože se „uzavřela jedna životní kapitola“.

Existuje však ještě jedno vysvětlení. A Holeček o něm před měsícem promluvil, když odpovídal na otázku, proč si ho kolegové zřejmě z jedné z nejvíce „kmotrovských“ buněk zvolili za předsedu oblastní organizace v Ústí nad Labem: „Třeba to svědčí o tom, že pokud vůbec nějaká mafie existuje, pak slábne a přestává politiku kontrolovat.“

Deník MF Dnes, jenž o vystoupení Oulického, který patřil mezi spojence exministra zemědělství Petra Gandaloviče, informoval jako první, konstatoval, že kontroverzní podnikatel ODS opouští, protože není spokojený s poměry v Ústí nad Labem, kde se nedávno zvolilo nové stranické vedení.

Skoro se zdá, že ústecká organizace to myslí s bojem o obrodu značky ODS vážně. „Vím o tom rozhodnutí a vítám jej. (Oulický) byl vnímán jako negativní symbol ODS. Ústecká ODS byla s osobou pana Oulického personifikována. A my říkáme, že s ním nechceme být spojováni,“ okomentoval pro ČESKOU POZICI Oulického odchod předseda Holeček.

Zajímalo nás, jestli tato událost nepředznamená hromadný odliv členů ústecké ODS. „Masový odliv nenastane. Říkám, že odpadávají shnilá jablka. Na každou stranu jsou nabaleni lidé, kterým z toho plynou nějaké výhody. Když straně vzkvétají preference, tak se tito lidé automaticky přesouvají tam, kde cítí nějakou příležitost do budoucna,“ řekl nám politik.

Autor: