Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Právník Šachta balí kufry

  13:23

Kauzy probírané v médiích měli na starost moji bývalí partneři, řekl „otec“ firmy Drahomír Šachta. Právník Michal rozkol ve firmě popírá.

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název. foto: © ČESKÁ POZICEČeská pozice

Rozkol v mediálně propírané pražské advokátní kanceláři? Středeční Hospodářské noviny přinesly v článku o advokátní kanceláři Šachta & Partners zajímavou informaci, že zakladatel firmy Drahomír Šachta z kanceláře odchází. Šachta & Partners se v posledních měsících dostala do povědomí veřejnosti v souvislosti s několika kauzami v pražském dopravním podniku.

„Důvodem k ukončení mé činnosti v kanceláři byly dlouhodobé rozpory mezi mnou a ostatními partnery v názorech na její zaměření, řízení a směřování,“ sdělil HN pan Šachta. A odkázal na své partnery: „Veškeré kauzy probírané v médiích měli na starost moji bývalí partneři a nemohu se k nim tudíž vyjadřovat, protože o nich nemám informace.“

Šachtova slova tak trochu působí dojmem, že se „otec“ firmy klidí od afér, které jsou s jeho kanceláří v poslední době spojovány. A ještě vše hodil na své kolegy, jmenovitě pak spolumajitele kanceláře Davida Michala a Karolínu Babákovou, kteří podle Šachty mají „probírané kauzy na starost“. Jméno Davida Michala se v poslední době objevilo například v souvislosti s absurdním „obrazovkovým“ patentem či úvěry karibské společnosti Mavex Group Incorporated pro firmy Samcor a Unitex International Capital, která půjčila Marii Novákové, matce bývalého šéfa pražského dopravního podniku peníze na koupi domu na Madeiře.

David Michal ČESKÉ POZICI sdělil, že tak to ale rozhodně nebylo a že ze strany pana Šachty se nejednalo o žádný záměr své kolegy poškodit a z firmy utéct. Důvodem Šachtova odchodu, který se „upekl“ již na konci loňského roku, prý byla neshoda partnerů ohledně budoucího zaměření, řízení a směřování kanceláře. Na druhou stranu ale Šachta musel mít již na konci loňského roku signál, že se média o kancelář zajímají. Základní informace o případu pražských jízdenek, v jehož souvislostech se jméno kanceláře objevilo, vyšly na světlo už počátkem listopadu 2011. V prosinci loňského roku pak firma Šachta & Partners rozeslala médiím zprávu, že se již déle zná s Marií Novákovou a kancelář jí „historicky“ poskytovala právní služby týkající se například restitučních sporů.

Přikládáme, co si na dálku přes média paní Nováková a pan Šachta v posledních dnech sdělili:

  • „V roce 2006 jsem si vyhlédla na Madeiře projekt na domy. V roce 2007 jsme začali jednat. A protože jsem potřebovala advokátní kancelář, která nám udělá smlouvy, obrátila jsem se na pana Šachtu, jehož si nesmírně vážím. Pan Šachta mi v jednu chvíli nabídl, že má spoustu bonitních klientů, zda bych nechtěla nějaký úvěr. Ráda jsem souhlasila,“ řekla sobotní Mladé frontě Marie Nováková v souvislosti s propíraným domem na Madeiře.
  • „K vyjádření paní Novákové konstatuji, že jí znám, tykáme si, mám jí rád jako dobrého člověka. Co se týká věcí, zmiňovaných v médiích – paní Nováková potřebovala uskutečnit akvizici domu mimo území České republiky. V této záležitosti jsem jí pouze odkázal na partnery kanceláře, kteří mají tuto problematiku ve své agendě. S nimi řešila i ostatní v médiích zmiňované věci,“ zaslala kancelář Šachta & Partners ČESKÉ POZICI Šachtovo vyjádření.

Na otázku, zda kancelář Šachta & Partners změní po odchodu Drahomíra Šachty název společnosti, Michal napsal, že ke změně názvu dojde nejpozději do konce března.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!