Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavia by měla dostat prvoligovou licenci

  16:48

Natland Group vyrovnal dluhy nezbytné pro její udělení, tvrdí v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes investiční ředitel firmy Josef Vojta.

Společnost Natland Group vyrovnala dluhy fotbalové Slavie vůči hráčům, jež se vztahovaly k 31. prosinci 2010. „Myslím, že sestup do třetí ligy nenastane. Natland Group vyrovnal veškeré dluhy nezbytné pro udělení profesionální licence,“ uvedl v exkluzivním rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes investiční ředitel firmy Josef Vojta. O tom, že Slavia bude zachráněna, informovala ČESKÁ POZICE již předminulý týden.

V řádném termínu Slavia prvoligovou licenci pro příští ročník nedostala, klub se odvolal a definitivní verdikt o jejím udělení vynese licenční tribunál Českomoravského fotbalového svazu v úterý 24. května.

Dle Vojty sice nadále hrozí, že Slavia skončí v insolvenci – dluží například více než sto milionů korun bývalému majiteli klubu, společnosti ENIC –, nicméně hrozba se každým dnem zmenšuje. Vojta rovněž prohlásil, že Natland je v současnosti majoritním vlastníkem klubu. Převzetí pozice Antonína France v akcionářské struktuře Slavie oznámila firma minulý čtvrtek. Je však pravděpodobné, že akcie v držení Natlandu jsou pouze mezikrokem k ovládnutí klubu silným investorem.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!