Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sobotkův debakl: Jak pravda a láska porazila kandidáta ODS

  12:35

Tragický výsledek stranického kandidáta znamená konec pohádky o pověstném silném, takzvaném hard-core jádru voličské základny ODS.

foto: © ČESKÁ POZICE, Alessandro Canu, foto ČTKČeská pozice

Nepočítáme-li výsledek Jana Fischera, prezidentský kandidát ODS Přemysl Sobotka je jednoznačně největším poraženým voleb. Skutečnost, že kůň nejsilnější vládní strany končí na posledním či možná předposledním místě, tutově vejde do historie politologie, sociologie, ale i psychologie jako unikát. Sobotka ještě v pátek prohlásil, že pojede na Jizerskou padesátku a poté se bude připravovat na druhé kolo. Jeho výrok hudebník Michal Horáček vzápětí glosoval větou: Nevěděl jsem, že Jizerská padesátka má dvě kola…

Takový výsledek ODS patrně nečekala, a když při sledování průběžných výsledků členové nejsilnější pravicové strany viděli, jak Sobotka svádí heroický souboj s Janou Bobošíkovou o předposlední místo, možná litovali, že do klání o Hrad nevyslali přece jen Miroslavu Němcovou. Tato kultivovaná politička by jistě uhrála mnohem lepší výsledek. A kdyby ODS postavila senátora Jaroslava Kuberu, teplický primátor by pravděpodobně porazil Vladimíra Avatara Franze. Pokladník ODS si musí rvát vlasy, že peníze, které strana vynaložila na Sobotkovu kampaň, byly vyhozeny oknem.

Tragický výsledek Přemysla Sobotky znamená konec pohádky o pověstném silném, takzvaném hard-core, jádru voličské základny ODS, i když musíme připustit, že část voličů této strany buď k volbám nešla, nebo dala hlas Milošovi Zemanovi, aby výsledek Karla Schwarzenberga byl slabší. Ať je to jakkoli, to, že Sobotku i Bobošíkovou pravděpodobně těsně porazila Táňa Fischerová, může mnoho lidí radostně interpretovat tak, že pravda a láska zase jednou zvítězila nad lží a nenávistí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!