Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V očekávání Spasitele

Plakát na pražském nábřeží. foto: István Léko

V souvislosti s druhým příchodem Krista (plakát na pražském nábřeží) si zaslouží připomenout Markovo evangelium. Ježíš v něm varuje před falešnými spasiteli, kteří se vynoří vždy, když lidstvu teče do bot. Rádoby zachránců je víc než dost.
  18:21

Mesiášů je hodně, pozor!

Neviditelný mikroorganismus dokázal zabrzdit světovou ekonomiku, uzemnit letadla a udržet lidi doma. Mnozí se báli o své životy, o rodinu, blízké. Do dveří se přitom hrnou další pohromy: za polárním kruhem teplota stoupá k 38 stupňům, údajně věčně zmrzlá půda taje a přispívá k dalším ekologickým pohromám. Dlouhá období sucha se stávají realitou... Někteří lidé se o to více upínají k naději, kterou jim přináší náboženství.

V souvislosti s druhým příchodem Krista (plakát na pražském nábřeží) si zaslouží připomenout Markovo evangelium. Ježíš v něm varuje před lžimesiáši – falešnými spasiteli, kteří se vynoří vždy, když lidstvu teče do bot. „Budou dělat divy a zázraky, aby sváděli. (...) Dávejte tedy pozor!“ Rádoby zachránců s ústy plnými sladkých slibů je kolem víc než dost.