Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Weil a PRK Partners mají právnického „Oscara“

  9:58

V Londýně se rozdávaly ceny pro nejlepší evropské právníky. Ocenění za Českou republiku získaly kanceláře Weil a PRK Partners.

„Zisk ceny Chambers je v advokacii podobným úspěchem, jako zisk Oscara ve světě filmu,“ říká Karel Muzikář, vedoucí partner kanceláře Weil. foto: © ČESKÁ POZICE, Richard CortésČeská pozice

O nejlepších advokátních kancelářích v Evropě se rozhodlo ve čtvrtek v Londýně. Vítězové dostali nejvýznamnější evropské ocenění Chambers Europe Awards for Excellence. O držitelích rozhodují výsledky nezávislého průzkumu prestižní ratingové společnosti trhu právních služeb Chambers & Partners mezi klienty i advokátními kancelářemi samotnými.

Cenu pro nejlepší mezinárodní advokátní kancelář v České republice si odnesla česká pobočka Weil, Gotshal & Manges. Ta získala ocenění již v letech 2008 a 2009. Je tak jedinou advokátní kanceláří v Česku, která v soutěži uspěla již třikrát. „Zisk ceny Chambers je v advokacii podobným úspěchem, jako zisk Oscara ve světě filmu,“ říká Karel Muzikář, vedoucí partner kanceláře.

V oficiálním zdůvodnění, proč byla vybrána právě kancelář Weil, Gotshal & Manges, se konstatuje, že „tato americká firma zůstává oblíbenou volbou mezi významnými tuzemskými i zahraničními klienty, jako jsou ČEZ, Česká spořitelna, ministerstvo dopravy či GE Money Bank“. Kancelář je uznávaná za schopnost zvládnout i velmi komplikované transakce.

Cenu pro nejlepší národní advokátní kancelář v Česku získala PRK Partners. Kancelář zvítězila ve stejné kategorii již v roce 2010. V oficiálním zdůvodnění se konstatuje, že „tento vynikající domácí hráč má hvězdnou reputaci" v oboru bankovnictví a financí, pracovního práva, dále pak korporátního práva a práva nemovitostí. I když jde o tuzemskou advokátní kancelář, poskytuje právní služby také významným mezinárodním společnostem.

Evropskou advokátní firmou roku 2013 se stala kancelář Clifford Chance.

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...