Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřeme na covid, ale svobodně!

Jedna ze žlutých nálepek s díly instagramové skupiny Nebuďte ovce, jež se objevily v ulicích Prahy. foto: István Léko

Ulice Prahy na jaře zaplavily žluté nálepky s díly instagramové skupiny Nebuďte ovce. Jde o komunitu lidí, kteří „nesouhlasí s tím, jak nás neschopné vlády okrádají, ničí a pomalu zabíjí více než samotný covid“.
  18:57

Kampaň proti vládě

Ulice Prahy na jaře zaplavily žluté nálepky s díly instagramové skupiny Nebuďte ovce. Jde o komunitu lidí, kteří „nesouhlasí s tím, jak nás neschopné vlády okrádají, ničí a pomalu zabíjí více než samotný covid“. Jejich webová stránka nabízí 52 pečlivě rozpracovaných variant nálepky s ovečkou v černém trojúhelníku a pod ní více či méně vtipné komentáře, které většinou odrážejí negativní a často demagogický přístup ke všemu, co v boji s pandemií dělá vláda.

Vláda se za celý rok zmohla pouze na jeden plakát hájící oprávněnost svých kroků, na kterém ministerstvo vnitra prosí lidi, aby nosili roušky a zůstali doma…

Tato skupina lidí je proti nošení roušek, lockdownu a dalším vládním opatřením, podporuje návrhy opozice na rozvolňování, bagatelizuje smrtnost koronaviru a nevnímá obětavou práci lékařů i sestřiček. Ale s kritikou chaotických kroků a nesmyslných rozhodnutí vlády někdy míří přesně: Blatný trvá na roušce i na prázdné ulici; Vláda v červnu otevře sjezdovky a v červenci školy; Babiš: Maturity nejsou nutné, zaměstnavatelé je nevyžadují; Blatný: Situace se buď zlepší, zůstane stejná, nebo se zhorší; a podobně.

Dobře dělaných protivládních kampaní je mnoho nejen v ulicích, ale i na internetu. Vláda se za celý rok zmohla pouze na jeden plakát hájící oprávněnost svých kroků, na kterém ministerstvo vnitra prosí lidi, aby nosili roušky a zůstali doma…

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!