Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zrychlení internetu zrychluje růst

  8:52

Při každém zdvojnásobení rychlosti připojení se HDP zvýší o 0,3 procenta.

Vyšší rychlost internetového připojení zvyšuje hospodářský růst. Tvrdí to nová zpráva, kterou společně vypracovaly koncern Ericsson, konzultantská společnost Arthur D. Little a Chalmersova technologická univerzita na základě průzkumu provedeného v 33 zemích Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Vyčísluje důsledky vysoké rychlosti připojení a vypočítává, že při každém zdvojnásobení rychlosti připojení se HDP zvýší o 0,3 procenta.

Růst HDP o 0,3 procenta v zemích OECD odpovídá 126 miliardám dolarů. To je částka větší než společné HDP baltských států, anebo je to více než sedmina průměrné míry růstu zemí OECD v uplynulém desetiletí.

Tento růst vychází z vyšší přímé i nepřímé hospodářské činnosti, která je spojena se vznikem nových pracovních míst potřebných k vybudování infrastruktury vysokorychlostního připojení a k okamžitému zvýšení efektivity hospodářství. Hospodářský růst zároveň vyplývá z vyvolaných změn pracovních postupů a procesů na všech úrovních společnosti.

„Připojení umožňuje využívat pokročilejší online služby, chytřejší služby infrastruktury, dále také spojení na dálku a telekonferenční hovory,“, odůvodnil růst ředitel obchodní divize sítě Ericsson Johan Wibergh.

Na Světovém fóru o vysokorychlostním připojení, které se konalo letos v Paříži, Wibergh mimo jiné podotkl, že očekává výrazný nárůst počtu obyvatel, kteří mají přístup k vysokorychlostního internetu. A to ze současné asi jedné miliardy uživatelů na přibližně 4 miliardy v roce 2015.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!