Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Chelsea veze z Kluže pouhý bod

PRAHA Ani ve druhém utkání fotbalové Ligy mistrů český brankář Petr Čech neinkasoval, Chelsea však získala jen bod za remízu 0:0 na půdě rumunského outsidera Kluže. K překvapení se schylovalo na hřišti Šachtaru Doněck, který i s Tomášem Hübschmanem v sestavě doma vedl nad Barcelonou 1:0. Tři minuty před koncem však vyrovnal Messi a v nastaveném čase zápas otočil ve prospěch slavného klubu. Z výhry 2:1 se radoval i další španělský celek Atlético Madrid českého obránce Tomáše Ujfalušiho.

Fotbalisté Kluže se zvučného jména svého soupeře nezalekli a od prvních minut se do anglického týmu pustili. Těžili především z rychlých protiútoků, ovšem jejich střely z dálky létaly mimo Čechovu branku.

Postupně začala přebírat otěže hry Chelsea, ale do výraznější šance se nedostala.

Navíc znovu začali zlobit domácí. Dařilo se především levému záložníkovi Dubarbierovi, který v 51. minutě vyslal také první přímou střelu na Čecha, jenž si však s jeho ranou z 25 metrů poradil. Jenže jeho spoluhráči byli v útoku rovněž bezzubí, a tak alespoň bod zachránil právě Čech, když v závěru skvěle chytil Perreirovu střelu zblízka. Ujfaluši s Atlétikem slavil Povedený vstup do utkání přinesl vítězství Atlétiku Madrid. Už ve čtvrté minutě si zpracoval míč Agüero, obešel obránce a otevřel skóre. Následně Marseille přežila tři další jasné šance a sama vyrovnala, když Niang zakončil hlavou pohledný rychlý protiútok. O výhře rozhodl Raúl García, který tečoval Perniův přímý kop. Po změně stran si Atlético vedení pohlídalo i díky bezchybnému Ujfalušimu. Fotbalisté Šachtaru byli blízko nečekané výhře nad Barcelonou, ale slibné vedení neudrželi. Hosty zachránil střídající Messi, který nejprve vyrovnal a z posledního útoku strhl výhru na stranu Barcelony. Hübschman odehrál celý zápas.

Historicky první výhry v Lize mistrů se dočkal Anorthosis Famagusta, který se radoval v kyperskořeckém duelu po výhře 3:1 nad přemožitelem pražské Sparty z předkola Panathinaikosem Atény. Nováček soutěže si výhru zasloužil povedeným začátkem, když již v 15. minutě vedl 2:0 po vlastní brance Sarriegiho, který si do vlastní branky srazil autové vhazování, a hlavičce Dobrasinoviče.