Churavý se v Klingenthalu blýskl třetím místem

MS v Liberci již za 2 dny

KLINGENTHAL, Německo Český sdruženář Pavel Churavý je před nadcházejícím lyžařským mistrovstvím světa v Liberci ve formě. Ve včerejším závodu Světového poháru v Klingenthalu obsadil třetí místo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezoně.

Díky závěrečnému finiši vyhrál Američan Bill Demong, za kterým Churavý zaostal o 1,7 sekundy. Úspěch českých barev podtrhl pátýmmístem Tomáš Slavík. Dva čeští sdruženáři v elitní pětici závodu SP dosud nikdy nebyli.

„Nemám slov. Je to super výsledek pro celý tým před mistrovstvím světa,“ prohlásil Churavý.

Ten se blýskl ve skokanské části, kterou díky výkonu 142 metrů vyhrál. „Naposledy jsem měl nejlepší skok někdy před pěti lety na mistrovství republiky,“ smál se Churavý. „Ten skok byl parádní, měl jsem i dobré podmínky,“ pochvaloval si sdruženář, který skokanský osobní rekord překonal o deset metrů.

Oba čeští reprezentanti v čele běžeckého závodu brzy vytvořili skupinku s Francouzem Jasonem Lamym Chappuisem. Jejich náskok se však rozplýval a dva kilometry před cílem je dojel Demong, který měl v závěru nejvíce sil. S druhým Chappuisem prohrál Churavý ve finiši o 1,1 sekundy a nepovedlo se mu vyrovnat životní maximum z Liberce z roku 2002. „Na vítězství jsem nemohl myslet, myslím si, že za optimálních podmínek jsem mohl být druhý,“ dodal.