Detroit hledá místo pro Hudlera

NEW YORK Kouč Detroitu Mike Babcock se stále snaží najít v sestavě týmu místo pro českého útočníka Jiřího Hudlera, kterému se nevydařil vstup do sezony. Navrátilec z KHL dosud nevstřelil ani gól a připsal si jen tři asistence.

Kvůli mizerné produktivitě vypadl Hudler i ze sestavy. Teď by měl v NHL nastupovat společně s Valtterim Filppulou a Dannym Clearym, Babcock však řeší, zda má význam kvůli jednomu hráči výrazně zasahovat do složení útočných formací celého týmu.

„Nevím, co dělat. Chtěl bych, aby hráli všichni, nechci ale měnit celou sestavu, abych pomohl jednomu hráči. To by nemělo velký význam,“ uvedl Babcock. Podle všeho ale pro nadcházející duel s Edmontonem změny udělá a Hudlera nechá hrát s Filppulou a Clearym.

Šestadvacetiletý český centr po dvou zápasech na tribuně třikrát za sebou nastoupil. „Zlepšuje se. Nejdůležitější ale je, aby pomáhal mužstvu. Pokud jste dobrý hráč, musí to být na ledě vidět. A musíte přesvědčit trenéra, aby vám dal víc prostoru na ledě,“ podotkl Babcock.

Rodák z Olomouce si svůj návrat do NHL představoval jinak, o krizi ale nemluví. „Nevím, co se děje, zřejmě je to souhra okolností, pár zápasů bez gólu. Potřebuju jeden dát, pak to bude lepší,“ řekl Hudler.

Na hru s novými parťáky se těší, s oběma už v minulosti hrál. „S Filppulou jsem hrál dlouho, znám ho, jezdí nahoru dolů, oba po ledě lítáme. Potřebujeme se jen dostávat do útočného pásma a tam se prosazovat,“ dodal bývalý hráč Vsetína.

Voráček přispěl ke kanonádě Český útočník Jakub Voráček se v NHL podílel dvěma góly na kanonádě Columbusu, který rozstřílel St. Louis 8:1. Voráček, jenž měl dosud na kontě jediný gól, v 7. minutě otevřel skóre zápasu, na začátku druhé třetiny zvýšil už na 4:0 a na konci byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Po Voráčkově druhém gólu se poroučel na střídačku slovenský gólman Jaroslav Halák, jenž v uplynulých pěti zápasech třikrát vychytal čisté konto.

„Je to pro nás obrovské vítězství, navíc proti diviznímu rivalovi,“ konstatoval kouč Columbusu Scott Arniel, jehož tým dosud nedal víc než tři góly. Přesto si Blue Jackets nevedou špatně, když vyhráli osm z posledních jedenácti duelů.

„Byl to zábavný večer,“ usmíval se po utkání Voráček.

Povedený večer prožil i další český útočník Michael Frolík, jenž gólem a dvěma asistencemi přispěl k výhře Floridy nad Torontem 4:1. Brankář Tomáš Vokoun zneškodnil 32 z 33 střel, o čisté konto ho připravil až šest a půl minuty před koncem Michail Grabovskij. „Vokoun chytal opravdu skvěle,“ pochválil gólmana trenér Peter DeBoer.