Djokovič vyhrál i přesto, že dostal „kanára“

ŠANGHAJ Světová trojka Novak Djokovič si ve svém druhém zápase na Turnaji mistrů v Šanghaji zajistila postup do semifinále. V utkání proti Nikolaji Davyděnkovi zvítězil i přesto, že mu Rus ve druhém setu nedovolil uhrát ani game.

V prvním setu sice Djokovič vyhrál v tie-breaku, ve druhém však přišla těžká krize. „Měl jsem nevysvětlitelné výkyvy. Pak bylo hodně těžké vrátit se zpátky do zápasu,“ komentoval Srb set, v němž kupil jednu nevynucenou chybu za druhou. Návrat se mu však povedl, třetí set vyhrál 7:5. „Netuším, co se s Novakem stalo ve druhém setu, ale čekal jsem, že se ještě zvedne,“ řekl poražený Davyděnko.

Výhra Djokoviče navíc vyřadila ze hry Francouze Jo-Wilfrieda Tsongu, jenž v dalším včerejším zápase podlehl Juanu Martínovi del Potrovi dvakrát ve zkrácené hře.

Tsonga sice nasázel soupeři 17 es, naději mu ale sebralo 38 nevynucených chyb. „Vím, že hrál v tie-breaku lépe než já. Vyhodil jsem pár lehkých míčů, a bylo to,“ uznal Tsonga.

O druhé postupové místo ze Zlaté skupiny se zítra utkají Del Potro a Davyděnko.

Dvouhra - Zlatá skupina: Djokovič (2) -Davyděnko (4) 7:6 (7:3), 0:6, 7:5, Del Potro (7) - Tsonga (6) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).

Čtyřhra - Červená skupina: B. Bryan, M. Bryan (1) - Bhúpathí, Knowles 7:5, 3:6, 10:4, Cuevas, Horna - Coetzee, Moodie 6:2, 6:7 (2:7), 11:9.