Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

V Krnově představí slavné architekty

Ve Flemmichově vile v Krnově vznikne Expozice secese a individualistické moderny. Stálá výstava přiblíží evropsky proslulé architekty, kteří se narodili na severu Moravy. Ve vile se objeví také užité umění, které navrhovali krnovský rodák Leopold Bauer, opavský rodák J. F. Olbrich nebo autor vily Otto Prutscher. Vila dostane i nový stylový interiér vytvořený ve spolupráci s uměleckoprůmyslovými muzei v Brně a v Praze.

Komunistický politik neplatil daně

Komunistický zastupitel města Prostějova a Olomouckého kraje Josef Augustin neplatil daně. Podle včerejšího vydání MF Dnes státní zastupitelství podle deníku zatím zkoumá, jestli pošle Augustina, který pracuje jako advokát, před soud. Dvojka na kandidátce komunistů pro podzimní krajské volby a autor jejich volebního programu podle listu pochybení přiznává a říká, že dluh vyrovnal.

Uničov informuje obyvatele textovkami

Radnice v Uničově na Olomoucku začala informovat své obyvatele o dění ve městě prostřednictvím textových zpráv. Lidem, kteří projevili o službu zájem, je posílá na mobilní telefony zdarma. Díky projektu má radnice zejména možnost upozornit obyvatele na mimořádné situace. Zprávu přitom dostanou i lidé, kteří právě nejsou ve městě.

Podnikateli hrozí za podvody vězení

Až dvanáct let ve vězení může strávit devětadvacetiletý podnikatel Ladislav Toman, který včera stanul před senátem zlínské pobočky krajského soudu. Státní zástupce Roman Kafka muže viní z rozsáhlých podvodů, jimiž si měl přijít na více než 6,5 milionu korun. V kauze celkem figuruje více než čtyřicet svědeckých výpovědí, z nichž ale velká většina bude jen přečtena.

O každou z parcel má zájem pět lidí

Přibližně 35 milionů korun chce investovat město Prostějov do inženýrských sítí pro 50 pozemků určených na výstavbu rodinných domů. O parcely poblíž nové nemocnice má zájem ale 250 stavebníků. První parcely radnice začne prodávat v polovině roku. O nějaké specifické metodě prodeje radnice neuvažuje.

Ukradl auto, pil a havaroval

Přerovští policisté zadrželi sedmadvacetiletého muže podezřelého z několika trestných činů. Mladík podle nich ukradl osobní auto, usedl za volant s alkoholem v krvi a bez řidičského průkazu a havaroval. Policisté mu naměřili v krvi 1,52 promile. Navíc prý napadl v Hranicích dvaapadesátiletého muže.

Lidé našli ve strouze ležet mrtvého muže

Mrtvého sedmačtyřicetiletého muže objevili v neděli večer lidé ve strouze mlýnského náhonu ve Vlkoši na Přerovsku. Podle lékaře muž utonul. Přesnou příčinu smrti však objasní teprve soudní pitva.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!