Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN NA MORAVĚ A VE SLEZSKU

Česko

Správa železnic opraví nádraží za tři miliardy

Správa železniční dopravní cesty vypsala výběrové řízení na opravu kolejiště na nádraží v Přerově. Jde o největší letošní zakázku společnosti, její předpokládaná hodnota je 3,5 miliardy korun. Přerovský železniční uzel patří k nejvýznamnějším na koridoru Praha–Ostrava, koleje v něm vedou do čtyř směrů. Stavba by měla začít 1. září, její konec se předpokládá počátkem roku 2014.

Vsetínské kino čekalo na opravu třicet let

Vsetínské kino Vatra se po více než 30 letech dočká rekonstrukce. V nevyhovujícím stavu je vzduchotechnika, s čímž souvisí i problémy s vytápěním v zimě, sedadla jsou zastaralá a v mnoha případech i nefunkční. Náklady opravy činí 14 milionů korun, radnice získala dotaci milion korun ze Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie. Rekonstrukce se uskuteční na sklonku letošního roku. Kinosál tak bude přibližně dva měsíce zavřený.

Při nehodě zemřel mladý muž

Třiadvacetiletý muž zemřel včera po střetu dvou osobních automobilů mezi obcemi Malá Morávka a Dolní Moravice na Bruntálsku. Mladý řidič nestihl dobrzdit svůj automobil a narazil do osobního auta jedoucího před ním. Po nárazu bylo vozidlo vymrštěno a narazilo ještě do stromu.

V Kroměříži přibudou místa k parkování

Kroměřížská radnice zvýší počet parkovacích míst v centru města. Nové plochy také zpoplatní. Vyjde tak vstříc řidičům, protože během dne na Velkém náměstí a v jeho těsném okolí není kde vozidlo umístit. Poplatek bude stejný jako na dosud vyhrazených placených plochách, a to deset korun za půl hodiny stání.

Muzeum představuje ohrožené rostliny

Lovecko-lesnické muzeum v Úsově na Šumpersku otevřelo výstavu akvarelů výtvarníka Vojtěcha Nováka nazvanou Vzácné a ohrožené rostliny Jeseníků. Expozice připomíná 90 let od narození a 15. výročí úmrtí tohoto dlouholetého spolupracovníka šumperského muzea. Výstava potrvá až do 2. srpna.

Prostějovské léto bude ve čtvrtek

Především kulturu a sportování nabídne lidem festival Prostějovské kulturní léto 9+1, který na prázdniny připravila radnice společně se Sportcentrem, knihovnou a kulturní organizací Duha. Podtitul 9+1 symbolizuje devět červencových a srpnových čtvrtků plus jeden pátek v září, kdy se obyvatelé všech věkových kategorií mohou těšit na sérii možností trávení volného času.

Havířov zvelebí náměstí U Severky

Havířov na Karvinsku opraví náměstí U Severky. Lidé se mohou těšit například na nové hřiště, posezení, chodníky ze zámkové dlažby a také fontánu. Na rekonstrukci získalo město dotaci 23 milionů korun, která pokryje téměř veškeré náklady.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...