Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Do Bohunic přejde z úrazovky většina lidí

Po zrušení Úrazové nemocnice v Brně by bez práce neměli zůstat skoro žádní zdravotníci. Do Fakultní nemocnice Brno budou moci přejít všechny sestry a téměř všichni lékaři, kteří budou mít zájem, řekl včera ředitel úrazovky Petr Svoboda. Oproti záměru ministra Tomáše Julínka se plány nového úrazového centra v Bohunicích rozšířily a ředitelé obou zařízení se na novém postupu shodli. Ministr plánuje Úrazovou nemocnici stěhovat do Bohunic příští rok v létě.

Veletrh Invex nabízí vstupné pro rodiny

Zvýhodněné rodinné vstupné 380 korun mohou využít návštěvníci, kteří dnes přijdou na závěrečný den veletrhu Invex na brněnském výstavišti. Platí pro dva dospělé a dvě děti do 15 let. Vstupenku lze použít i jako jízdenku pro brněnskou dopravu. Veletrh je dnes otevřen od 9 do 17 hodin.

Silničáři propojí dispečink s autobusy

Jihomoravští silničáři budou mít letos v zimě lepší zprávy o špatně sjízdných úsecích silnic. Svůj dispečink propojí s dispečinkem krajské firmy Kordis JMK, která v regionu organizuje integrovanou dopravu. Silničáři díky propojení získají přehled o pohybu autobusů v regionu a dispečeři Kordisu zase uvidí, zda se k autobusu, uvízlému například v některém z kopců, blíží posypový vůz.

Morava má své kartografické centrum

Brno i celá Morava před zhruba stovkou let zmenšené v měřítku 1:25 0000 jsou k vidění v Moravském kartografickém centru, které včera začalo fungovat ve Velkých Opatovicích. Jeho chloubou je právě unikátní plastická mapa Moravy a Slezska o ploše 150 metrů čtverečních. Výroba mapy trvala půl století a práce skončily ve 30. letech minulého století. Tvoří ji 79 dílů vážících od tří až do 50 kilogramů. Poprvé byla mapa vystavena za první republiky na brněnském výstavišti.

Ztracená tisícikoruna našla majitele

Velké překvapení znamenalo pro policisty oznámení dvaadvacetileté ženy o nálezu tisícikoruny v brněnské ulici Dornych. Žena bankovku odevzdala i s lístečkem z bankomatu, podle kterého policie vypátrala devětadvacetiletého majitele.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!