Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Dopravní podnik se dohodl s odboráři

Odbory a vedení pražského dopravního podniku podepsaly včera kolektivní smlouvu. Šest organizací souhlasilo s platovými podmínkami už v prosinci, včera se připojila nejsilnější odborářská organizace Elektrické dráhy. Vyjednávání je tím u konce, neboť podnik se dohodl s nadpoloviční většinou odborářů. Podle smlouvy vzrostou platy řidičům o 8,5 až 9,5 procenta, dělníkům o 5,6 procenta a administrativním pracovníkům o 1,5 procenta.

Tři pobočky městské knihovny zavírají

Čtenáři, kteří navštěvují pobočky městské knihovny na Hradčanech, v Malešicích a na Dědině, budou muset od konce ledna, respektive od února chodit jinam. Knihovna totiž pobočky definitivně zavírá. Podle ředitele Tomáše Řeháka chce ušetřit za provoz málo navštěvovaných poboček a naopak zlepšit služby v těch větších. Čtenáři z Hradčan to budou mít do automatizované knihovny Břevnov jen dvě zastávky tramvají, do Malešic a na Dědinu bude jezdit pojízdná knihovna, takzvaný bibliobus.

Záchranka odvezla opilou školačku

Bezvládnou jedenáctiletou dívku v podnapilém stavu našli strážníci ve čtvrtek odpoledne ve Stehlíkově ulici v Praze 6. Dívka ležela u lavičky za domem a evidentně byla pod vlivem alkoholu. Záchranka ji odvezla s podezřením na otravu alkoholem. Nezletilá nebyla schopna samostatného pohybu a nedalo se s ní komunikovat. Proto se ani nepodařilo zjistit, kdo školačce alkohol prodal.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...