Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Černí pasažéři dostali pokuty za 100 milionů

Černí pasažéři v pražské hromadné dopravě zaplatili v loňském roce na pokutách přes 100 milionů korun. Pokutu uhradilo téměř 230 tisíc lidí. To je zhruba o třicet tisíc méně než předloni. Dopravní podnik nyní uvažuje o zavedení turniketů v metru, což by výrazně snížilo počet černých pasažérů v tomto dopravním prostředku. Letos, kdy bylo jízdné v metropoli zdraženo, se zvedla i cena pokuty za černou jízdu z 500 na 700 korun. Pokud pokutu neuhradí černý pasažér do patnácti dnů, zaplatí 950 korun, případně i soudní výlohy s tím spojené.

Na podzim ožije téma dostavby radnice

Místo zamýšlené architektonické soutěže na dostavbu Staroměstské radnice, kterou slibovala před volbami pražská ODS, bude zřejmě vypsána ideová soutěž na podobu celého náměstí. „Podle mne je scestné tomu říkat soutěž na dostavbu Staroměstské radnice. Je to spíše snaha odstranit dlouhodobý neuspokojivý stav náměstí,“ řekl rektor AVU Jiří T. Kotalík, který povede expertní skupinu na dostavbu radnice. Podle ředitele památkářů magistrátu Jana Kněžínka budou první výsledky patrné na podzim.

Policisté zatkli trafikového násilníka

V ubytovně ve Freyově ulici v Praze 9 policisté zatkli nebezpečného muže, který se střelnou zbraní v ruce přepadával pražské trafiky a prodejny potravin. Oběti ohrožoval stříbrným revolverem a kradl všechno, od cigaret po kupony MHD. Způsobil tak škodu 130 tisíc korun.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor: