Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Tramvaj vyjela z vozovny bez řidiče

V Brně se včera ráno kuriózním způsobem srazily tramvaje. Kolize se stala v Medlánkách před vozovnou, z níž vyjela neřízená tramvaj, původně nachystaná na opravu. Bez řidiče ujela asi dvě stě metrů rychlostí 25 kilometrů a narazila zezadu do soupravy linky 1, která stála na křižovatce. Škoda zřejmě přesáhne milion korun. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, příčiny vyšetřuje drážní inspekce.

Věřitelka dlužníkovi nechala vypustit kola

Když pětapadesátiletý muž přišel ke svému zaparkovanému vozu na Halasově náměstí, všechna čtyři kola byla prázdná. Viník se ale neskrýval: k vypuštění se přiznala Brňanka, která si zjednala dva mladíky a od nich pak převzala kryty ventilů. Vrátit je chtěla poté, co by jí muž zaplatil dluh.

Brno a Dvůr Králové si vymění žirafy

Brněnská zoo dostane dnes další atraktivní přírůstek pro návštěvníky. Z Dvora Králové připutuje dopoledne na Mniší horu nová samice žirafy. Naopak do Dvora Králové odcestuje brněnská žirafí samička. Důvodem výměny dlouhokrkých slečen je nezbytné obohacení genofondu brněnské zoo o nepříbuzné zvíře.

Avion chce na druhou stranu přes dálnici

Obchodní centrum Avion Shopping Park plánuje rozšíření i na druhou stranu dálnice D2. Půjde o investici v řádu miliard korun. Avion chce postavit mimo jiné další obchody a také areál se službami pro motoristy. Několikahektarová plocha už z větší části patří majiteli centra, o odkoupení zbytku nyní jedná s radnicí.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!