Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Na Mělnicku zahynul cyklista

Při dopravní nehodě za obcí Malý Újezd na Mělnicku zemřel včera kolem poledne cyklista. Muže z kola srazilo osobní auto. Podle svědka nehody byl muž bez helmy. Ke zraněnému cyklistovi v bezvědomí okamžitě vyjeli záchranáři. Na místě zasahoval i vrtulník. Muži již ale lékaři nedokázali pomoci.

Na Zličíně se závodilo v pojídání melounů

Jedlíci melounů se o víkendu sešli v nákupním centru Metropole Zličín, aby poměřili své síly na mistrovství republiky. Na Melounovém festivalu lidé také nakupovali umělecky vyřezané melouny ve prospěch fondu Kapka naděje. Akce se podle pořadatelů zúčastnilo přes dvacet tisíc lidí. Loňský rekord, kdy jeden muž spořádal přes kilo melounu za jednu minutu, ale překonán nebyl.

Na Hrad přišla Bouře

Nejvýznamnější hra pozdního období dramatika Williama Shakespeara, Bouře, rozšířila od pátku program Letních shakespearovských slavností. Hru nazvanou Bouře s Janem Třískou v roli otroka Kalibana mohou diváci zhlédnout na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu do 14. srpna. „Vyprodáno zatím není, ale zájem o Bouři je velký, stejně jako o Komedii omylů,“ řekla mluvčí přehlídky Magdalena Bičíková. V hlavní roli milánského vévody Prospera se střídají Dušan Jamrich a Emil Horváth. Prosperovu dceru ztvárňuje Zuzana Kajnarová, kterou alternuje Antonie Talacková. Role otroka Kalibana se ujal Jan Tříška, jenž loni na slavnostech mimo jiné účinkoval jako Král Lear. „Kaliban sice neustále nadává a kleje, ale když na to přijde, opěvuje krásu svého ostrova jazykem ryzí poezie,“ tvrdí v tiskovém prohlášení Tříska.

V Praze bude opět autokino

Od října budou moci Pražané zhlédnout film v autokině, pravděpodobně jediném v celé České republice. Z auta budou lidé sledovat stříbrné plátno na střeše obchodního centra Šestka v blízkosti ruzyňského letiště. Kolik bude stát vstupenka zatím není jasné. Do kina se vejde 400 aut.

Na Bertramce bude mozartovský festival

Tvorbu Wolfganga Amadea Mozarta připomene na koncertech, pěvecké soutěži a přednáškách hudební festival Ad honorem Mozart. Na pražské Bertramce ho 21. srpna zahájí árie a dueta z Mozartových oper v podání barytonisty Romana Janála, sopranistky Zdeny Kloubové a tenoristy Jaroslava Březiny. Přehlídka potrvá do 29. srpna a v hlavním městě se uskuteční potřetí.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat