Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Padne rozhodnutí o trestu za „Aničku“

Brněnský krajský soud dnes rozhodne, zda se Barbora Škrlová a její přítelkyně Kateřina Mauerová dopustily poškozování cizích práv tím, že se Škrlová loni vydávala v brněnském dětském centru Klokánek za třináctiletou dívku Aničku. Městský soud v Brně před čtvrt rokem rozhodl, že ženy zákon neporušily. Státní zástupkyně s tím ale nesouhlasí a požaduje potrestání dvojice.

Galerie získala Ryčlovu pozůstalost

Moravské galerii se po několikaletém úsilí podařilo získat fotografickou pozůstalost samotářského a psychicky nemocného literáta Václava Ryčla. Snímky a negativy představují podle odborníků z fotografického oddělení galerie pozoruhodnou sondu do života v Československu v 80. letech minulého století. Ryčl se fotografii věnoval jen krátce, ale s horečnatým úsilím.

Muže napadl napřed pes, pak jeho pán

Nečekané obrátky nabrala procházka centrem města pro šestapadesátiletého Brňana. Když ve Veselé ulici míjel skupinku sedících osob, napadl ho pes jedné z nich. Zvíře muž zahnal, jeho popuzený majitel ale Brňana shodil na zem a utekl. Napadeného museli ošetřit v nemocnici. Podle popisu však strážníci útočníka našli nedaleko místa incidentu.

V Rajhradu se bude bojovat „postaru“

V Rajhradu u Brna se o víkendu utkají muži s arkebuzami, mušketami, palaši nebo tesáky. S historickými zbraněmi a v dobových uniformách vystoupí členové klubů vojenské historie. Divákům chtějí předvést obdoby bojů, které se v krajině kolem Brna odehrávaly za třicetileté války, kdy bylo město napadeno a obléháno švédskými vojsky. Na ukázkách se má podílet 300 lidí v historických uniformách.

Při nehodě u Blučiny zemřeli dva lidé

Na silnici mezi Blučinou a Měnínem u Brna se v pondělí srazil automobil Renault Clio a motocykl Honda. Sedmadvacetiletý řidič motorky v plné rychlosti narazil do levého boku renaultu, ve kterém se na silnici pravděpodobně otáčela devětapadesátiletá žena. Oba na místě zemřeli.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat