Pondělí 23. května 2022, svátek má Vladimír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Architekta Wiesnera připomíná deska

Rekonstrukci památkově chráněného sídla Českého rozhlasu Brno dovršilo umístění pamětní desky. Ta připomíná autora budovy, architekta Ernsta Wiesnera. Pětiposchoďový dům v Beethovenově ulici z roku 1925 původně projektoval pro banku, rozhlas do ní přesídlil až v roce 1950. Deska z kaleného skla je umístěna napravo vedle hlavního vchodu, autorkou návrhu je Zuzana Poloncová.

Nezvaný soused zničil ženě drahý mobil

Z ničeho nic prý zazvonil u dveří sedmadvacetileté Brňanky ve Slatině její pětatřicetiletý soused. Přes její odpor se domohl se vstupu dovnitř a požadoval tisíc korun. Žena mu je ze strachu vydala, když se však mobilem pokusila přivolat pomoc, nezvaný host jí telefon za deset tisíc vytrhl a zničil. Případ řeší policie.

V některých nádržích se stále dá koupat

V Jihomoravském kraji zůstává několik nádrží, kde plavci najdou čistou vodu. Je například v obou koupacích biotopech v Kovalovicích u Brna a v Banticích na Znojemsku, kde je bez sinic i opticky viditelných nečistot. Bez obav se lze koupat také v rybníku Suchý na Blanensku, nádrži Lučina na Hodonínsku, koupalištích v Lulči i Vémyslicích. Zákaz koupání v Brněnské přehradě trvá.

Po dvou soutěžích budou i dvoje dožínky

Na jihu Moravy se letos bude sklizeň oslavovat hned dvakrát. Konkurenční dožínky pořádají krajský úřad a Agrární komora. Akce zemědělců se uskuteční 5. a 6. září na výstavišti v Brně, hejtmanství svou akci uspořádá o týden dříve ve Vyškově. Podobně se obě instituce rozešly letos i v soutěžích o nejlepší potraviny.

Spor architektů ukončí soud za týden

Krajský soud v Brně včera obdržel poslední důkazní materiály ve sporu mezi architekty, kteří usilovali o právo připravit projekt opravy vily Tugendhat. Firma Omnia, která soutěž vyhrála a projekt připravila, zažaluje architekta Jana Sapáka. Ten s kolegy u soudu vydobyl právo projekt připravit a naopak ho vzít Omnii. Nyní ho Omnia žaluje kvůli výrokům o zmanipulování soutěže. Soudkyně rozsudek vynese 28. srpna.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat