Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Výstava o dostavbě radnice končí

Už jen do neděle potrvá v parku na Staroměstském náměstí výstava Srdce města. Na šesti panelech je vystaveno šedesát návrhů možné dostavby Staroměstské radnice, jak si ji architekti různých generací představovali v uplynulých osmi soutěžích. Výstava pod širým nebem navazuje na nedávnou stejnojmennou expozici, která v Sále architektů Staroměstské radnice ukázala asi dvě stě z celkových 537 návrhů na dostavbu.

Praze přibyde elektrárna

Malešická spalovna v Praze začne na přelomu let 2010 a 2011 vyrábět elektřinu. Řekl to včera její ředitel Aleš Bláha. Zařízení spalující komunální odpad tak bude fungovat nejen jako teplárna, ale i jako elektrárna. „Elektrickou energii budeme dodávat do 20 tisíc pražských domácností,“ řekl Bláha.

Praha 5 ocenila významné občany

U příležitosti oslav 90. výročí vzniku samostatného Československa předala městská část Praha 5 v úterý pěti lidem ocenění za přínos městu. Šestá medaile bude předána později. Včera o tom informoval starosta Prahy 5 Milan Jančík. Jančík ocenil zakladatele české dětské onkologie Josefa Kouteckého, kameramana Miroslava Ondříčka a tajemnici Českého svazu bojovníků za svobodu Marii Tykalovou. Za hrdinství v době druhé světové války získal medaili in memoriam Jan Prager a za sbližování české, německé a židovské kultury spisovatelka Lenka Reinerová, která zemřela letos v červnu.

LN využívají servis agentury ČTK

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...