Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Policie: Napadení dítěte byl přestupek

Pachatele pondělního napadení šestiletého chlapce v Bystrci policie nebude trestně stíhat. Spáchal totiž podle vyšetřovatelů, kteří vyslechli svědky a mají k dispozici lékařskou zprávu dítěte, přestupek. Policistům se podařilo muže vypátrat. Podle strážníků chlapce okřikl kvůli sprostému slovu, udeřil s ním na zem a ještě do něj kopnul. Dítě ošetřili v nemocnici, vážná zranění ale neutržilo.

Stále pátrají, proč vykolejila tramvaj

Příčina středečního vykolejení tramvaje na Moravském náměstí v Brně stále není známá. Zadní vůz soupravy vykolejil odpoledne a měl poškozená kola tak, že blokoval část křižovatky a bylo nutné změnit trasy linky číslo 6. „Z bezpečnostních důvodů jsme ho odtáhli až v noci, kdy nemohl dále ohrozit provoz,“ uvedla mluvčí podniku Hana Pohanová. Příčinu nyní zjišťují technici.

Na jižní Moravě přibylo 6612 lidí

Ke konci loňského roku žilo v Jihomoravském kraji 1 147 146 obyvatel. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil statistický úřad. Proti konci roku 2007 se počet obyvatel zvýšil o 6612 osob. Nejvíce lidí přibývá v okrese Brno-venkov, který letos podle všeho překročí dvousettisícovou hranici. Počet obyvatel Brna se od roku 1993 snižoval, to se ovšem zastavilo v roce 2007, a nyní vzrostl o 2059 osob na 370 592 lidí. Ve změnách se odráží vyšší porodnost i stěhování.

Na pěti místech řek ještě platí bdělost

Na jižní Moravě platily včera již jen první stupně povodňové aktivity, znamenající bdělost, a to na pěti místech. Na Moravě v polesí Soutok u Lanžhota tak kvůli rozvodněným řekám Moravě a Dyji platí zákaz vstupu. První stupeň přetrvává na odtoku z vodního díla Nové Mlýny a v nedaleké obci Ladná. Bdělost trvá v Brně na Svratce a v Prostředním Poříčí na Křetínce.

Vítr poškodil část střechy věže kostela

Silné poryvy větru uvolnily včera část plechové střechy na věži kostela v Dolních Kounicích. Hasiči se snažili k poškozenému místu dostat z věže na lanech, nakonec ale povolali ze stanice v Brně dvaapadesátimetrový žebřík.

LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!